Ансамбълът по художествена гимнастика събра пълен комплект медали от състезанието от Световната купа в Баку. След вчерашното злато в многобоя и бронзовото отличие на пет обръча по-рано днес, сега момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска се окичиха със среброто на три топки и две въжета.

Явно умората от напрегнатото състезание си каза думата и всички ансамбли допуснаха грешки. За изпълнението си Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Теодора Александрова получиха 17,350. Победителки с 18,200 станаха украинките. С бронз бяха наградени беларускините със 17,100.

Така българската художествена гимнастика завърши Световната купа в Баку с пет медала. Ансамбълът спечели злато, сребро и бронз. В индивидуалната надпревара Невяна Владинова завоюва едно златно (лента) и две бронзови отличия (многобой и топка).