Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели златен медал в многобоя на Световната купа в Песаро!

Нашите момичета финишираха пред всичките си конкуренти с общ сбор 37,350 точки. Едва ли има по-мечтан дебют от този. Това бе първа Световна купа за новия отбор, воден от треньорите Весела Димитрова и Михаела Маевска. Първото състезание бе в Москва (отново златен медал), но от веригата Гран при, а този уикенд започнаха световните купи.

Песаро и Италия се оказаха щастливи за българските гимнастички - Симона Дянкова, Лаура Траатс, Елена Бинева, Мадлен Радуканова и Теодора Александрова. В София останаха резервите Камелия Стоилова, Стефани Кирякова и Мадлен Сергеева.

Днес грациите представиха по великолепен начин композицията си с три топки и две въжета по музика от „Шерлок Холмс“, за която получиха 18.650 точки. Във втори пореден ден момичетата вземат 10 точки за трудност.

В последните пет години България за първи път печели златото в Песаро. За четири сезона домакинът имаше три победи и една за Русия.

Домакинът Италия остана на второ място с 36.800 точки. Трети са гимнастичките от Украйна – 34.600. Русия имаше много проблеми вчера и остана на пето място.