Аталанта обърна като гост Болоня с 2:1 в двубой от 17-ия кръг на италианската Серия "А" и се доближи до топ 4.

Тимът от Болоня започна по-добре и още в 6-ата минута поведе в резултата, след като рикоширала топка стигна до Рикардо Орсолини, който с великолепен изстрел в долния ляв ъгъл не остави шанс на Хуан Мусо за 1:0.

След почивката бергамаските обърнаха нещата в своя полза. В 47-ата минута Теун Коопмайнерс вкара страхотен гол от дистанция за 1:1. Десетина минути по-късно Жереми Бога изведе Расмус Хойлунд, който прехвърли стража на Болоня Лукаш Скорупски за крайното 1:2.

С успеха тимът от Бергамо събра 31 точки и не изпуска топ 4 от поглед, като четвъртият Интер е с три точки повече. Болоня пък е 12-и с 19 точки.