ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Нидерландия и Еквадор завършиха 1:1 в мач от група "А" на Мондиал 2022. Преди това се изигра другата среща в групата - Катар - Сенегал (1:3) и след тези развръзки "лалетата" и еквадорците са на първите две позиции с по 4 точки. Сенегал е трети с 3 т., а домакините на световното първенство остават на дъното без спечелена точка.

Нидерланците успяха рано да поведат чрез Коди Гакпо, след което еквадорците доминираха и само могат да съжаляват, че не стигнаха до победата. Добре познатият герой от мача на откриването в Катар Енер Валенсия разплака и "лалетата", разписвайки се за 1:1 в 49-ата минута. Секунди преди почивката пък беше отменен гол на тима на Густаво Алфаро. Еквадорците удариха и греда, а на няколко пъти вратарят на Нидерландия Андриес Ноперт блесна с решителни намеси.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В шестата минута Коди Гакпо откри резултата с мощен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле. 23-годишният нападател на ПСВ Айндховен вкара и в първата среща на "лалетата" на Световното - победата с 2:0 над Сенегал.

В добавеното време на първата част беше отменен гол на Еквадор. След центриране от корнер топката бе избита към границата на наказателното поле на нидерландците, откъдето футболист на Еквадор стреля силно, Еступинян промени траекторията на топката и я прати в мрежата, но бе отсъдена засада, тъй като Мойзес Кайседо пречеше на видимостта на вратаря Андриес Ноперт.

В 49-ата минута силната игра на еквадорците беше възнаградена с попадение. Точен отново бе Енер Валенсия, който разплака Катар с две попадения на старта за успеха с 2:0.  Первис Еступинян oтправи силен удар, Ноперт изби, но право във Валенсия, който отблизо реализира третия си гол на Мондиала в Катар - 1:1.

Натискът на еквадорците се засили още повече и в 59-ата минута гредата спаси нидерландците - след мощен изстрел на Гонсало Плата. До края Валенсия и компания направиха още няколко пропуска и "лалетата" могат да бъдат доволни от спечелената точка.

Преди края на срещата Валенсия беше изнесен с носилка заради травма, но малко след това се изправи на крака и стана ясно, че контузията му не е сериозна.

На 29 ноември (вторник) от 17:00 часа са последните срещи от групата - Еквадор - Сенегал и Нидерландия - Катар.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

НИДЕРЛАНДИЯ - ЕКВАДОР 1:1
1:0 Коди Гакпо (6), 1:1 Енер Валенсия (49)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
ГОООЛ! 1:0 за Нидерландия! Футболистите на Луис ван Гаал организираха отлична атака, топката бе пусната към дъгата на наказателното поле, където Дейви Клаасен я продължи към Коди Гакпо, който с топовен изстрел с левия крак прониза Ернан Галиндес.
32  Блестяща намеса на вратаря на Нидерландия Андриес Ноперт. Енер Валенсия финтира Дензъл Дъмфрис и отправи опасен удар, стражът на "лалетата" спаси с вещина.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3  Oтменен гол! След центриране от корнер топката бе избита към границата на наказателното поле на нидерландците, откъдето футболист на Еквадор стреля силно, Еступинян промени траекторията на топката и я прати в мрежата, но бе отсъдена засада, тъй като Мойзес Кайседо пречеше на видимостта на вратаря Андриес Ноперт.
45+5 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ГОООЛ! Еквадор изравни с попадение на Енер Валенсия - 1:1! Первис Еступинян oтправи силен удар, Ноперт изби, но право във Валенсия, който отблизо реализира третия си гол на Мондиала в Катар.
59
ГРЕДА! Мощен изстрел на Гонсало Плата с левия крак се отби в напречната греда.
87  Енер Валенсия лежи на земята и иска смяна.
90  Героят за Еквадор Енер Валенсия е изнесен с носилка от терена.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+6 - Край на мача. Нидерландия и Еквадор завършиха 1:1.

Shirt badge/Association crest
НИДЕРЛАНДИЯ: 23.Андриес Ноперт, 2.Юриен Тимбер, 4.Върджил ван Дайк, 5.Нейтън Аке, 7.Стивън Бергвайн (46  10.Мемфис Депай), 8.Коди Гакпо  (79  19.Вут Вегхорст), 14.Дейви Клаасен (69  11.Стивън Бергхуис), 17.Дейли Блинд, 20.Теун Коопмайнерс (79  15.Мартен де Роон), 21.Френки де Йонг, 22.Дензъл Дъмфрис
Резерви: 1.Ремко Пасвеер, 13.Джъстин Байлоу, 2.Юриен Тимбер, 3.Матайс де Лихт, 6.Стефан де Фрай, 9.Люк де Йонг, 10.Мемфис Депай, 11.Стивън Бергхуис, 12.Ноа Ланг, 15.Мартен де Роон, 16.Тирел Маласия, 18.Винсънт Янсен, 19.Вут Вегхорст, 24.Кенет Тейлър, 25.Шави Симонс, 26.Жереми Фримпонг
Треньор: Луис Ван Гаал

ЕКВАДОР: 1.Ернан Галиндес, 2.Феликс Торес, 3.Пиеро Инкапие, 7.Первис Еступинян, 17.Анхело Пресиадо, 25.Джаксон Поросо, 19.Гонсало Плата (90  10.Ромарио Ибара), 20.Йегсон Мендес , 23. Мойсес Кайседо, 11. Микаел Естрада (74  16.Йереми Сармиенто), 13.Енер Валенсия  (90 26.Кевин Родригес)
Резерви: 12.Мойсес Рамирес, 22.Александер Домингес, 4.Роберт Арболеда, 5.Йон Сифуенте, 6.Вилиам Пачо, 8.Карлос Груесо, 9.Едуар Пресиадо, 10.Ромарио Ибара, 14.Хавиер Ареага, 15.Анхел Мена, 16.Йереми Сармиенто, 18.Диего Еспиноса, 21.Алан Франко, 24.Джоркаеф Реаско, 26.Кевин Родригес
Треньор: Густаво Алфаро

Ал Раян, „Халифа Интернешънъл Стейдиъм“
Съдия: Мустафа Горбал (Алжир)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР