Левски победи с 3:2 Септември (София) във втората си контрола в паузата за националните отбори. Преди дни "сините" направиха 1:1 с друг отбор от Втора лига - Созопол, а днес надвиха Валери Божинов и компания.

Георги Миланов даде аванс на домакините с точно изпълнена дузпа в 41-ата минута, в началото на второто полувреме 16-годишният Преслав Бачев направи 2:0, а в 58-ата Уелтън покачи на 3:0. В края два гола за Септември реализира Кристиян Иванов.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Станимир Стоилов даде шанс за изява на доста юноши, сред които и Кристиян Йовов. За 16-годишния син на Христо Йовов това бе дебют за мъжкия отбор на "сините".

Мачът започна по-добре за домакините, като в осмата минута Билал Бари проби отляво и подаде на Илиян Стефанов, който стреля от точката за дузпата, но Кристиан Пешов блокира.

Топ бомба първо в БЛИЦ: Бербатов на тайна среща със Сираков!

Воденият от Славко Матич Септември отговори в 20-ата минута с далечен удар на Асен Георгиев, който излезе в аут. Минута по-късно Георги Миланов пробва мерника си, но без успех. Секунди след това опитният играч на Левски излезе сам срещу Димитър Шейтанов и го преодоля, но топката избяга доста встрани, излизайки в аут. Натискът на Левски даде резултат малко преди почивката. Капитанът на гостите Асен Чандъров фаулира Илиян Стефанов в наказателното поле и съдията Димитър Буров посочи бялата точка. Зад топката застана Миланов, който прати Шейтанов в обратния ъгъл и даде аванс на Левски - 1:0.

Избраниците на Станимир Стоилов удвоиха преднината си в началото на второто полувреме. Появилият се след почивката юноша Преслав Бачев подложи крак след изстрел на Цунами и прати топката във вратата на Септември - 2:0.

В 58-ата минута Уелтън блесна с отличен рейд, преминавайки през няколко играчи на гостите и с удар в далечния ъгъл от дъгата на наказателното поле се разписа за 3:0.

В 87-ата Септември намали. Кристиян Иванов беше изведен очи в очи с Пламен Андреев и се разписа - 3:1. Малко след това отново появилият се като резерва играч на гостите прати топката във вратата на "сините" за крайното 3:2.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ (София) 3:2
1:0 Георги Миланов (41-дузпа), 2:0 Преслав Бачев (48), 3:0 Уелтън (58), 3:1 Кристиян Иванов (88), 3:2 Кристиян Иванов (90+1)

Левски София
ЛЕВСКИ1.Пламен Андреев, 91.Драган Михайлович (к), 5.Ван дер Каап, 4.Иван Горанов, 6.Цунами, 8.Андриан Краев, 10.Радослав Цонев, 14.Илиян Стефанов, 7.Георги Миланов , 17.Уелтън , 19.Билал Бари (46  45.Преслав Бачев )
Резерви: 99.Йоан Загоров, 31.Дейвид Михалев, 32.Божидар Костадинов, 34.Димитър Андонов, 35.Адриан Видинов, 36.Марио Дадаков, 37.Ивайло Марков, 38.Кристиян Йовов, 39.Стелиън Георгиев, 41.Александър Божилов, 42.Васил Василев, 45.Преслав Бачев
Треньор: Станимир Стоилов

СЕПТЕМВРИ (София): 12.Димитър Шейтанов, 22.Асен Георгиев, 5.Мартин Стойчев, 18.Красиан Колев, 4.Иван Арсов, 10.Асен Чандъров (к), 8.Александър Тодоров, 16.Кристиан Пешов, 23.Йоан Гавраилов, 7.Айкут Рамадан, 9.Валери Божинов
Треньор: Славко Матич

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия