Локомотив (Пловдив) и ЦСКА са изправени пред голямо изпитание в новия турнир Лигата на конференциите. Двата тима ще изиграят довечера реваншите от третия квалификационен кръг.

„Черно-белите“ гостуват на Копенхаген след 1:1 в първата среща. Задачата им никак не е лека, още повече, че досега български отбор никога не е печелил в Дания. На Локо обаче ще му е нужна победа, тъй като правилото за гол на чужд терен вече не важи.

Датчаните са силен съперник, доказаха го и миналата седмица на „Лаута“. Очакванията са Локо да заложи на прибрана тактика и да разчита на контраатаки.

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ

КОПЕНХАГЕН: Грабара, Дикс, Хочолава, Нелсон, Бенгстон, Винд, Фалк, Зека, Дарами, Вилчек, Стаге
Наказани: Няма
Контузени: Няма

PFК Lokomotiv Plovdiv 1926
ЛОКО (ПД): Пиргов, Гомис, Крачун, Петрович, Руан, Витанов, Умарбаев, Карагерен, Салинас, Д. Илиев,  Г. Минчев
Наказани: Айвън Ангелов

ЦСКА има аванс от два гола срещу Осиек, но в никакъв случай не трябва да бъде спокоен. Хърватите играят коренно различно у дома – започват много агресивно, мачкайки противника с мощни атаки и дълбока преса.

Резултатът от първия двубой можеше да бъде 4:1, ако не бе допусната фатална грешка от Бусато в последните минути, която доведе до крайното 4:2. Въпреки това обаче бразилецът отново ще застане на вратата.

Пред Стойчо Младенов няма много дилеми за стартовия състав освен една. Той се колебае дали да пусне Йомов титуляр, а Баи да е резерва. На загрявката преди първия мач Баи се контузи и българският национал го замени, справяйки се отлично със задачата си. По-вероятно е именно Йомов отново да е част от титулярите.