ЦСКА 1948 стигна до 1:1 при визитата си на Будучност след продължения в реванш от втория предварителен кръг на Лига на конференциите и с общ резултат 2:1 за първи път елиминира съперник в Европа, класирайки се за следващата фаза. Там "червените" ще срещнат кипърския Пафос, отстранил по-рано литовския Жалгирис с 3:0 също след продължения. Българският тим спечели първия мач с минималното 1:0 и в Черна гора отстъпи със същия резултат в редовното време след попадение на Вадимир Пришич (64), но гол на Евгений Сердюк (102) в продълженията го прати напред в турнира.

Преди срещата в Подгорица имаше редица компромиси от страна на УЕФА към домакините, като в крайна сметка решението бе да се играе на стадиончето "ДГ Арена", което е с лоша тревна настилка.

Мачът започна равностойно, а неравностите по терена затрудняваха доста пасовете на футболистите по земя. В 21-ата минута ЦСКА 1948 осъществи изключително опасна атака, след която можеше да открие резултата. Карагарен напредна отдясно и намери Талис пред наказателното поле. Последва извеждащо подаване за Илиевски, но бранител изчисти с шпагат. Топката попадна в Кирилов, който центрира на далечната греда, а там Карагарен изпревари защитник на Будучност, но не уцели вратата от малък ъгъл. Осем минути по-късно стражът на "червените" Маринов направи много класно спасяване след удар на Вукотич. В ответната атака Илиевски имаше възможност да се разпише, след като надскочи отбраната на домакините след центриране отляво, но стреля с глава в аут.

След половин час игра късметът покри "червените". Иванович шутира от дистанция, Маринов изби не много добре и след неговата намеса топката се отби в лявата греда. В даденото от рефера продължение на първата част Талис отправи отличен удар по земя от 25 метра, но бившият играч на Левски Миятович плонжира и изби в корнер.

Четири минути след почивката Карагарен преодоля 40 метра с топка в крака и подаде на Талис пред наказателното поле на противника, но халфът шутира над вратата. В 64-ата минута "червените" проспаха разиграване от корнер и позволиха на играч на черногорците да отправи силен удар от границата на наказателното поле. Маринов отрази, но оставеният непокрит пред границата на малкия пеналт Перишич с глава вкара за 1:0. В 86-ата минута Талис центрира от корнер в наказателното поле на Будучност на първа греда, където Касиано Бузон стреля, но Милан Миятович се намеси и спаси.

Десет минути след началото на първото продължение Кирилов изведе Талис на лявото крило, който върна великолепно за Пишчевич, но халфът шутира от 12-13 метра право в ръцете на Миятович. Две минути след това Бузон изведе Сердюк сам срещу Миятович и украинецът майсторски матира бившия страж на Левски за 1:1.

Владимир Перишич отправи опасен удар в 114-ата минута, но Петър Маринов внимаваше и спаси. Пет минути след това ЦСКА 1948 можеше да реши всичко в мача. Октавио пусна отличен извеждащ пас към Сердюк, който беше сам срещу Миятович и стреля, но този път вратарят на Будучност спаси. В крайна сметка до нови попадения не се стигна и ЦСКА 1948 се класира за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, където ще се изправи срещу кипърския Пафос.

Следващата седмица ЦСКА 1948 приема Пафос, а реваншът е в Кипър.

БУДУЧНОСТ - ЦСКА 1948 1:1 след продължения
(в първия мач 0:1, общ резултат 1:2)
1:0 Владимир Перишич (64), 1:1 Евгений Сердюк (102)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача.
8 - След центриране от корнер в наказателното поле на ЦСКА 1948, Андрия Булатович стреля, но ударът му беше блокиран от Неделко Пишчевич.
16 - Огнен Гашевич се опита да изненада Петър Маринов, но топката премина над напречната греда в аут.
21 - Радослав Кирилов центрира към Карагарен, който след това се опита да комбинира с Марио Илиевски, но неуспешно.
22 - Талис отправи коварен удар, но Милан Миятович успя да се намеси и да спаси.
23 - Бирсент Карагарен опита интересен удар, но бе блокиран.
27 - Милан Вукотич отправи топката в горния ляв ъгъл, но Петър Маринов демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие.
29 - Симеон Василев центрира в наказателното поле на Будучност, където Марио Илиевски нанесе удар с глава, но много слаб и неточен в аут.
30 - ГРЕДА за Будучност! Милан Вукотич отправи много коварен удар от около 20 метра, топката тупна пред Петър Маринов, който успя да се намеси, а след това топката срещна напречната греда.
38 - Домакините организираха контраатака, при която Петар Грбич се засуети и в крайна сметка атаката пропадна.
45+1 - Талис hубав удар от около 25 метра, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Будучност, но Милан Миятович плонжира и успя да извади топката в корнер.
45+2 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Карагарен подаде към Талис, който бе на добра позиция в наказателното поле на Будучност, но изпрати топката високо над напречната греда в аут.
57 - Симеон Василев получи контузия и бе сменен принудително от Пиер-Даниел Нгуинда.
58 - Райън Бидунга тръгна да се надиграва с Игор Иванович и загуби топката. Иванович след това се опита да комбинира с Иван Булатович, но Теодор Иванов с много добър шпагат му отне топката.
61 - След центриране от корнер в наказателното поле Неделко Пишчевич на първа греда продължи топката, а след това Даскалов не успя да нанесе добър удар с глава и я прати в аут.
64 - ГОЛ за Будучност! След изпълнение на корнер топката стигна до Милан Вукотич, който отправи силен удар от около 20 метра, а Петър Маринов не се намеси добре и Владимир Перишич с глава прати топката във вратата за 1:0.
72 - Стив Фуртадо проби отляво и опита удар, който обаче бе неточен.
86 - Талис центрира от корнер в наказателното поле на Будучност на първа греда, където Касиано Бузон стреля, но Милан Миятович се намеси и спаси.
90+1 - Маринов се намеси изключително решаващо. Стефан Джуканович нанесе много опасен удар, но Маринов успя да се намеси и да избие топката в корнер.
90+2 - Реян Даскалов отправи много силен удар, след което Перишич игра с глава и топката премина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Милан Миятович.
90+4 - Край на редовното време! Будочност води с 1:0 на ЦСКА 1948 и ще се играят продължения.
...................................................................................................................................................................................
91 - Начало на първото продължение.
100 - Радослав Кирилов подаде към Талис отдясно. Бразилецът намери Пишчевич на стрелкова позиция, но сърбинът нанесе слаб удар.
102 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Касиано Бузон отне топката от противников футболист и изведе друга резерва Евгений Сердюк, който напредна и с удар в далечния ъгъл вкара за 1:1.
105 - Бойович премина с лекота през Фуртадо отдясно, навлезе в наказателното поле и пусна пас към Джуканович, който опита да се разпише технично с пета, но прати топката покрай вратата.
105+1 - Край на първото продължение!
..............................................................................
106 - Начало на второто продължение.
114 - Владимир Перишич отправи удар от воле от около 20 метра, с който Петър Маринов се справи.
119 - "Червените" развиха отлична контраатака, при която Октавио изведе на отлична позиция Сердюк, който нанесе удар, но Миятович изби с крак.
120+2 - Край на мача! ЦСКА 1948 стигна до 1:1 срещу Будучност след продължение и елиминира черногорците, а следващия кръг ще срещне кипърския Пафос.

Будучност: 1. Милан Миятович, 3. Драган Гривич , 55. Аднан Ораховац (4633. Владан Аджич ), 5. Илия Сериков, 15. Огнен Гашевич -  30. Андрия Булатович (898. Лука Миркович), 10. Милан Вукотич, 14. Милош Брнович  (10713. Оливер Шаркич) - 7. Игор Иванович  (8234. Стефан Джуканович), 11. Иван Булатович (6077. Иван Бойович ), 18. Петар Грбич (464. Владимир Перишич )
Резерви: 21. Филип Домазетович, 4. Владимир Перишич, 8. Лука Миркович, 13. Оливер Шаркич, 22. Лазар Савович, 24. Андрей Камай, 25. Бодин Томашевич, 33. Владан Аджич, 34. Стефан Джуканович, 36. Петар Вукович, 77. Иван Бойович, 93. Зария Ламбулич
Старши треньор: Иван Бърнович

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 91. Райън Бидунга (7321. Емил Ценов), 15. Симеон Василев (57'92. Пиер-Даниел Нгуинда) - 22. Реян Даскалов , 28. Неделко Пишчевич (10661. Октавио) - 9. Бирсент Карагарен (7311. Касиано Бузон), 7. Талис  (11531. Том Рапнуи), 10. Радослав Кирилов  – 40. Марио Илиевски  (9025. Евгений Сердюк )
Резерви: 12. Леви Нтумба, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 26. Ивайло Марков, 31. Том Рапнуи, 39. Парвизджон Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 92. Пиер-Даниел Нгуинда
Старши треньор: Валентин Илиев

Стадион: "DG Арена", Подгорица
Съдия: Михал Оченаш (Словакия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР