Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!
РУМЕН ПАЙТАШЕВ, специален кореспондент на БЛИЦ в Русия

Килиан Мбапе реализира четвъртия гол във вратата на Хърватия по време на финала на Мондиал 2018 в Русия и стана вторият най-млад играч с попадение в мач за трофея на шампионат на планетата. В 65-ата минута Килиан Мбапе овладя топката пред наказателното поле на Хърватия и нанесе изненадващ удар, който влезе във вратата на "шахматистите"- 4:1! Мбапе направи това на 19 години и 207 дни и стана вторият най-млад футболист в историята с гол на финал на световно първенство след Пеле. Краля на футбола се разписа na на 17 години и 249 дни през 1958 година в Швеция, където Бразилия побеждава домакините с 5:2 в спора за титлата.

Франция спечели световната титла с успех с 4:2 над Хърватия, а Мбапе бе избран за "Най-добър млад играч" на Мондиала в Русия.