ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Загубата на Аржентина с 0:3 от Хърватия на Мондиал 2018 влезе в историята на футбола в страната, но в черната хроника.

Това беше четвърти пореден мач на „гаучосите“ без победа на световно първенство. Това не се е случвало никога в историята на местния футбол.

До момента най-дългата серия без победа беше три мача. След финала на Мондиал`30, загубен от Уругвай (2:4), следват поражения с 2:3 от Швеция в единствения аржентински мач на Мондиал`34 и загуба с 1:3 от ФРГ през 1958 г.

В последните си четири мача на световни първенства „гаучосите“ направиха нулево равенство с Холандия (победа след дузпи на полуфинала на Мондиал 2010), загуба от Германия (0:1 след продължение) на финала на същия планетарен шампионат. Сега Аржентина стартира с равенство срещу Исландия (1:1), последвано от поражението от Хърватия.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Загубата от „шахматистите“ е и втората най-тежка в историята на аржентинския футбол в мач от началната групова фаза на световно първенство. Първото място се заема от поражението с 1:6 от Чехословакия през 1958 г.

Резилът преди 60 години е и най-тежката аржентинска загуба на мондиали. Следват пораженията с 0:4 от Холандия през 1974 година във втората групова фаза и с 0:4 от Германия на четвъртфиналите през 2010 г.

Да не забравяме, че в историята на аржентинските загуби на световни първенства има и такава от България. Това стана в последния мач от груповата фаза на Мондиал`94, когато се наложихме с 2:0 след голове на Христо Стоичков и Наско Сираков.