ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Тунис спечели на изпроводяк последната си среща от Група "G" на Мондиала срещу Панама с 2:1. И трите попадения в срещата бяха дело на "картагенските орли", които си вкараха автогол през първата част. Панама пък отбеляза исторически втори гол на такъв форум.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна по-добре за Тунис, но "картагенските орли" така и не стигаха до по-сериозни положения.

Първото такова дойде чак в 19-ата минута, когато Уаби Казари намери Бедуи, който стреля с глава, но Хайме Пенедо се намеси прекрасно.

В 33-ата минута падна и първото попадение в срещата. Хосе Родригес от Панама стреля от границата на наказателното поле, а изстрелът му се отби в Ясине Мериа и влетя в мрежата на Матлути - 1:0. Това бе второ попадение за "каналджиите" на Мондиал.

В началото на второто полувреме Тунис стигна до изравняване. Бен Юсеф бе намерен от Уаби Казри по прекрасен начин в наказателното поле и не сгреши - 1:1.

Тунис продължи да играе по-добре и в 53-ата минута имаше нов шанс за гол. Бен Юсеф излезе сам срещу Хайме Пенедо, но не съумя да го преодолее.

В 66-ата минута "картагенските орли" стигнаха до пълен обрат. Уаби Казри бе намерен на празна врата от Хадади и не сгреши - 2:1.

Панама стигна до втори гол в 73-ата минута, но той бе отменен заради нарушение в атака.

Така до края Тунис задържа своята преднина и грабна първи точки в последния си мач от Мондиала.

Така след 3 изиграни мача Тунис остава трети в крайното класиране на Група "G" с 3 точки, където първи стана тимът на Белгия (9 точки), който спечели срещу Англия в другия сблъсък с 1:0. "Трите лъва" заеха второто място с 6 пункта, а Панама завърши на последната позиция с нулев актив.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Панама - Тунис 1:2
1:0 Ясине Мериа (33 - автогол), 1:1 Бен Юсеф (51), 1:2 Уаби Казри (66)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
1 - Интересно е да се отбележи, че Тунис е без резервен страж, тъй като двама от тримата вратари са с контузия.
10 - Все още липсват чистите положения пред двете врати, но Тунис е по-активният отбор в началото.
19 - Уаби Казри намери Бедуи в наказателното със страхотен пас, но Хайме Пенедо се намеси прекрасно и спаси изстрела с глава.
33 - ГОООЛ! Панама вкарва втория си гол на Мондиал. Хосе Родригес стреля от границата на наказателното поле, а шутът му се отби в Ясине Мериа от Тунис и излъга вратаря Матлути - 1:0.
45 - Какъв шанс. Две поредни спасявания за Хайме Пенедо, който не позволи на Казри да изравни резултата.
45+2 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
51 - ГОООЛ! Бен Юсеф се възползва от страхотно центриране на Уаби Казри, изравнявайки резултата - 1:1.
53 - Какъв шанс! Бен Юсеф излезе сам срещу Хайме Пенедо, но не успя да го преодолее.
66 - ГОООЛ! Уаби Казри прави обрата пълен. Крилото бе намерено на празна врата от Хадади и бе безпогрешен.
73 - Панама стигна до втори гол, но той бе отменен заради нарушение.
90+8 - Край на срещата. Тунис печели с 2:1.

Панама: 1.Хайме Пенедо, 4.Фидел Ескобар, 5.Роман Торес(5618.Луис Техада), 6.Габриел Гомес , 8.Едгар Барсенас, 9.Габриел Торес(453.Харолд Къминс), 13.Адолфо Машадо, 17.Луис Овале, 19.Рикардо Авила(8116.Абдиел Аройо), 20.Анибал Годой, 21.Хосе Луис Родригес
Резерви: 3.Харолд Къминс, 7.Блас Перес, 12.Хосе Калдерон, 14.Валентин Пиментел, 15.Ерик Дейвис, 16.Абдиел Аройо, 18.Луис Техада, 22.Алекс Родригес, 23.Фелипе Балой
Треньор: Ернан Гомес

Тунис: 16.Аймен Матлути, 4.Ясине Мериа, 5.Осама Хадади, 6.Рами Бедуи, 8.Фахредин Бен Юсеф, 10.Уаби Казри (8818.Басем Срарфи), 13.Фержани Саси(459.Анисе Бадри), 17.Елие Скири, 20.Гайлен Шаали, 21.Хамди Нагес, 23.Наим Слити (7615.Ахмед Халил)
Резерви: 3.Йоан Бен Алоуан, 7.Сайфедин Каули, 9.Анисе Бадри, 12.Али Малул, 4.Мохамед Бен Амор, 15.Ахмед Халил, 18.Басем Срарфи, 19.Сабер Халифа
Треньор: Набил Малул

Стадион: "Мордовия Арена", Саранск
Съдия: Шукрала Наваф (Босна и Херцеговина)