Финландия осъществи невероятен обрат и победи Швеция с 4:3 след продължение в мач от група „С“ на олимпийския хокеен турнир в Пекин и се класира директно за четвъртфиналите.

След нулева първа част, „тре крунур“ вкара три гола през втората третина и поведе убедително в резултата. Точни бяха Лукас Валмарк, Лукас Бенгтсон и Антон Ландер.

Финландия обаче изравни през третия период, след като вкара две попадения в последните 4:30 минути. Първо Теему Хартикайнен намали на 1:3, а след това Ииро Пакаринен вкара два гола, за прати мача в оувъртайм.

Хари Песонен реализира победния гол за Финландия 121 секунди след началото на продължението. Така „лъвовете“ спечелиха първото място в групата с актив от осем точки. Швеция е на втора позиция със седем пункта и си гарантира позицията на втори най-добър втори отбор в трите групи и също ще играе директно на четвъртфиналите.