Канада стартира с убедителна победа участието си на Олимпийските игри в Пекин. "Кленовите листа" разбиха Германия с 5:1 в мач от група А.

Още в 5-ата минута на първата третина Алекс Грант се разписа след добра асистенция на Кент Джонсън.  Канадците удвоиха преднитата си с попадение на Бен Стрийт в 10-ата минута. Само 32 секунди по-късно Даниел Уиник направи резултата класически - 3:0.

В 31-ата минута на двубоя във втория период европейците върнаха един гол дело на Тобиас Ридер, Две минути по-късно Максим Норо отново възстанови преднината на Канада от три попадения за 4:1.

В третата третина падна един гол във вратата на Германия, за да се фиксира и крайното 5:1.  В същата група са още отборите на Китай и САЩ.

В следващите си срещи Канада играе със САЩ на 12 февруари, а Германия се изправя срещу Китай. В другата среща от тази група САЩ победи домакините с 8:0. В класирането водят САЩ и Канада с по 3 точки.