Пирин (Благоевград), който заема последното място в Efbet Лига след 1 победа и 6 загуби от началото на сезона, успя да се класира напред за Купата на България. "Орлетата" спечелиха с 2:1 гостуването на Банско очакват жребия за 1/8-финалите.

Домакините поведоха чрез Николай Мицански в 28-ата минута, след което Преслав Йорданов се превърна в герой за тима на Уорън Фийни. Бившият нападател на ЦСКА първо изравни в 42-ата минута, а в 57-ата вкара и втори гол, оказал се победен.

Winbet - победата е емоция! (18+)

На стадион "Свети Петър" в Банско обаче имаше напрежение, породено от групата от 50-ина фенове на Пирин. Първо, малко след почивката на терена нахлу привърженик на "орлетата", който поиска оставката на наставника Уорън Фийни. Полицията успя да овладее ситуацията и върна запалянкото в клетката с гостуващата агитка. След втория гол на Преслав Йорданов пък феновете от Благоевград започнаха да скандират "Оставка" по адрес на треньора.

Футболистите на Пирин решиха да засвидетелстват солидарност със своя треньор и отидоха при него, за да го прегръщат. Това обаче подразни запалянковците, които започнаха да скандират: "Ку*ви сте! Ку*ви сте!".

БАНСКО - ПИРИН (Благоевград) 1:2
1:0 Никола Мицански (28), 1:1 Преслав Йорданов (42), 1:2 Преслав Йорданов (57)

Банско: 12. Атанас Тъпигьозов, 20. Марио Димитров, 2. Йордан Лечов, 22. Никола Мицански, 5. Борис Божинов, 15. Костадин Василев, 14. Веско Весков, 10. Борис Галчев (к), 17. Милен Златков, 7. Милко Георгиев, 9. Денис Ангелов

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 7.Мохамед Брахими, 8. Орлин Старокин, 2. Педро Ферари, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев, 29. Станислав Костов