Чехия победи САЩ с 8:4 в малкия финал и спечели третото място на световното първенство по хокей на лед във Финландия.

Чехите, които за последно бяха сред медалистите през 2012 също с трето място, изоставаха с 2:3 след първите две третини, но вкараха три попадения за две минути в началото на последната част и направиха серия от пет безответни гола. Американците върнаха една шайба без вратар, но секунди по-късно Давид Пастърнак вкара на празна мрежа и така оформи крайното 8:4.

Пастърнак завърши мача с хеттрик, Давид Кампф вкара два гола, а освен тях се разписаха още Иржи Чернох, Иржи Шмейкал и Роман Червенка. За американците две попадения отбеляза Карсън Кулман и по едно записаха Адам Гаудет и Томас Бордело.

По-късно днес Финландия и Канада играят за златните медали.