Ансамбъл по художествена гимнастика донесе трети златен медал за България от Олимпийските игри в Токио, след като в предишните дни титли спечелиха каратистката Ивет Горанова и боксьорката Стойка Кръстева. Златните момичета Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова стъпиха на олимпийския връх с общ резултат 92,100 точки (47,750+44,550). Това е историческа първа титла за България в художествената гимнастика, а освен това беше сложен край на руската олимпийска доминация при ансамблите, която продължи от Сидни 2000 до Рио 2016.

Втори останаха рускините с 90,700 (46,200+44,500), които подадоха контестация и тя беше уважена, но допълнителните точки отново не бяха достатъчни за първото място. Трети завършиха италианките с 87,700 (44,850+42,850).

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Състезателките на Весела Димитрова и Михаела Маевска започнаха отлично участието си във финала. Грациите ни получиха оценка от 47,550 точки за изпълнението си на топки под звуците на песента на Елица и Стунджи “Вода”. Така те поведоха класирането след първото съчетание във финала в многобоя. В квалификациите вчера те бяха оценени с 47,500 точки за същото съчетание.

С втора оценка след изиграването на съчетанията с топки беше отборът на Руския олимпийски комитет – 46,200 точки, а трето място заемаше ансамбълът на Беларус с 45,750.

В смесеното съчетание с обръчи и бухалки българките отново показаха здрави нерви и играха отлично. За него те бяха оценени с 44,550.

На предишната Олимпиада в Рио де Жанейро през 2016 г. българският ансамбъл в състав Ренета Камберова, Любомира Казанова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова и Християна Тодорова спечели бронзов медал.

"МИЛА РОДИНО" ЗВУЧИ В ТОКИО В ЧЕСТ НА ПОБЕДИТЕЛКИТЕ ПРИ АНСАБЛИТЕ - ОЛИМПИЙСКИТЕ ШАМПИОНКИ, ОТБОРЪТ НА БЪЛГАРИЯ!!!

Публикувахте от Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница в Събота, 7 август 2021 г.