Берое победи Царско село като гост с 2:1 след обрат в мач от 20 кръг на efbet Лигата. И двата отбора претърпяха сериозни промени през зимата, които бяха продиктувани покрай смяната на собствеността на клубовете. В Царско село се появиха италиански инвеститори, а в Берое управлението беше поето от консорциум от фенове, легенди и бизнесмени. Срещата беше официален дебют и за двамата треньори – Андреа Сасарини на Царско село и Петър Хубчев, за когото това е втори престой начело на Берое.

Домакините взеха ранен аванс, след като Седрик Каломбо вкара красив гол със задна ножица още в седмата минута. След това Царско село имаше още няколко възможности, но ударите на Пламен Крумов и Реди Каса не затрудниха Генадий Ганев.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

До края на първата част Берое постепенно започна да стига до опасности пред вратата на домакините. Ударите на Джонатан Перейра и Серкан Юсеин обаче не затрудниха вратаря Иван Дерменджиев. Гостите изравниха резултата в 56-ата минута, когато при центриране отляво Перейра се оказа непокрит на далечната греда и прати топката в мрежата.

Осем минути преди края Алиун Фал донесе победата за Берое. Той беше точен след извеждащ пас на Омар Камара. Попадението първоначално беше отменено заради засада, но след това редовността му беше потвърдена с намесата на ВАР.

С осмия си пореден мач без победа Царско село остава на последното място в класирането на шампионата с 11 точки, на пет зад предпоследния Пирин, който утре приема Локомотив (София). Берое остава на седма позиция с 28 точки, но само на една зад шестия Левски.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

ЦАРСКО СЕЛО – БЕРОЕ 1:2
1:0 Седрик Каломбо (7), 1:1 Джонатан Перейра (56), 1:2 Алуин Фал (82)

Царско село: 99.Иван Дерменджиев, 3.Мартин Кавдански (74-16.Алесандро Копола), 4.Валентино Пулиезе, 7.Джереми Петрис , 10.Реди Каса (73-91.Венцислав Христов), 11.Андрей Йорданов (72-24.Алесандро Мартела), 15.Пиер Зебли, 17.Давиде Масела  (55-8.Аюб Абу Батас), 23.Седрик Каломбо  , 66.Давиде Витурини, 71.Пламен Крумов
Резерви: 31.Боян Загорски, 6.Матео Лукарели, 8.Аюб Абу Батас, 16.Алесандро Копола, 24.Алесандро Мартела, 77.Иван Лендрич, 91.Венцислав Христов
Треньор: Андреа Сасарини

Берое: 33.Генадий Ганев, 4.Христо Митев, 5.Сиам Юсеф, 7.Даниел Генов  (58-8.Илиян Стефанов), 10.Серкан Юсеин (90-3.Мирослав Енчев), 11.Алиун Фал , 15.Георги Динков, 16.Симеон Мечев, 27.Абубакар Тунгара , 43.Джонатан Перейра , 99.Омар Камара  (88-6.Кевин Тапоко)
Резерви: 12.Иван Гошев, 2.Джуниет Али, 3.Мирослав Енчев, 6.Кевин Тапоко, 8.Илиян Стефанов, 77.Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

София, „Царско село“
Съдия: Георги Димитров

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача
7 -  ГОООЛ! Седрик Коломбо откри резултата в мача с изключително красив гол. Той се разписа със задна ножица, след като успя да гардира топката пред погледа на защитник на Берое
9 - Нов шанс за домакините, но ударът с глава на Пламен Крумов отиде право в ръцете на Ганев
12 - Реди Каса проби в наказателното поле на Берое, но стреля право в ръцете на вратаря
31 - Опасен удар на Джонатан Перейра от наказателното поле, но топката мина в страни от вратата на Дерменджиев
43 - Камара намери Серкан Юсеин в наказателното поле на Царско село, но ударът му беше право в ръцете на Дерменджиев
45+2 - Край на първото полувреме
-----------
46 - Начало на второто полувреме
56 -  ГОООЛ! Берое изравни резултата. Джонатан Перейра на далечната греда засече центриране отляво и прати топката във вратата
82 -  ГОООЛ! Гостите обърнаха. Алиун Фал беше точен, след като се оказа сам срещу вратаря Дерменджиев след извеждащ пас на Камара. Попадението първоначално беше отменено заради засада, но редовността му беше потвърдена с намесата на ВАР
88 - Удар от фаул на границата на наказателното поле на Царско село, но топката мина над вратата
89 - Домакините отговориха с далечен изстрел на Венцислав Христов, който обаче беше далеч от целта
90+5 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия