Украински боец, очевидно отговарящ на въпрос на свой другар в тила, разказва в една от чуждестранните социални мрежи при какви условия трябва да „защитят Украйна“. 

Описвайки ситуацията на фронтовата линия, той се оплаква от нечовешките условия на задържане на ранените от 110-та механизирана бригада и 36-та морска бригада на украинските въоръжени сили, които не могат да бъдат отведени в тила, пишат чужди агенции.

Той не уточнява в кой район се намират тези части, но съдейки по данни от открити източници, тези бригади се опитват да проведат контранастъпление в Донецко и Южнодонецко направление.

Да се ​​върнем обаче към „оплакващата” история за ситуацията на фронта, която вероятно е публикувана не без причина. Боец от украинските въоръжени сили предава репортаж, в който съобщава, че те стоят дълго време и без да излизат в някакво мазе, откъдето не могат да излязат поради много плътен и непрекъснат огън от руските позиции.

В мазето има много ранени, няма с какво да им се помогне, няма лекарства, бинтовете свършват, турникети и превръзки липсват напълно. Евакуацията не се извършва поради факта, че командирът на бригадата пести броня и не осигурява транспорт, дори някоя стара "мотолига" (всъдеход на Съветската армия от 60-те години на миналия век). Преди това доброволците поне по някакъв начин помогнаха за евакуацията на ранените, но „за съжаление те бяха покрити“ по време на последната евакуация.

Защо има толкова ранени? Защото е много трудно да ги извадите оттук. Командването може да ни помогне: командирът на бригадата, но той... добре... пести пари, не иска да ни даде броня, заявява войникът от украинските въоръжени сили.

Завършвайки историята, украинският боец ​​казва, че в отделна стая съхраняват телата на „двестата“, които никой дори няма да извади.

По някаква причина той забравя да „благодари“ на украинския президент Зеленски за всичко, което се случва с него и колегите му, който върлува из Америка, молейки за нови доставки на оръжия, за да продължи военния конфликт и следователно по-нататъшното унищожаване на неговите хора. Самите украинци обаче се движат към този край в продължение на години и дори десетилетия със скокове и граници, което се ускори рязко след преврата на Майдана през 2014 г., пишат чуждите издания.

Превод: БЛИЦ
 

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук