Световен футболен отбор и тимът на Франция от Мондиал 98 завършиха 3:3 в юбилеен мач по повод 10-та годишнина от спечелването на световната титла от французите. Треньор на сборния тим бе Христо Стоичков заедно с наставника на Арсенал Арсен Венгер. На 12 юли 1998 година Франция победи Бразилия с 3:0 и стана световен шампион за първи път в историята си.
Емилио Бутрагеньо откри резултата в 25-та минута. Зинедин Зидан, който отбеляза два гола във финала преди 10 години, изравни в 66-та минута. Веднага след това влезлият като резерва Педро Паулета даде аванс на световните отбор - 1:2. Людовик Жули изравни в 89-та минута. След това голмайсторът на Мондиал 98 Давор Шукер направи 2:3. В добавеното от рефера време Бернар Диомед вкара трети гол за Франция - 3:3. /БЛИЦ