Ако сте над 40, то задължително яжте това

Такива храни доставят на организма желязо и витамини от група В.

https://blitz.bg/zdrave/ako-ste-nad-40-to-zadalzhitelno-yazhte-tova_news1045750.html Blitz.bg

На всяка възраст, особено след 40 години, трябва да се стремите да гарантирате, че всяка изядена калория е изпълнена с ползи.

Каква храна ще ви помогне да поддържате хормоналния баланс, да удължите младостта, да се чувствате добре и да не се разболявате, обясни ендокринологът Екатерина Йънг.

Освен това такива храни доставят на организма желязо и витамини от група В. Те съдържат триптофан, който е важен за добрия сън, и колаген за кожата, лигавиците, костите и кръвоносните съдове.

Списък с тези храни може да видите на Zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай