Ако „Има такъв народ“ смятат, че с още едни избори ще генерират подкрепа от 121 депутати, това е наивно, заяви пред БНР Борислав Сандов от „Зелено движение”, което е част от „Демократична България“.

По думите му, ако партията на Трифонов беше отишла на отминалите избори с така представените кабинет, приоритети и политики, то тя не би получила сегашния резултат. На следващи избори те могат да загубят част от тази подкрепа, категоричен е Борислав Сандов.

„Под „антисистемна“ повечето хора, които гласуваха доверие на Слави Трифонов и на формацията „Има такъв народ“ не разбираха това. Те не искаха да накажат всички и всичко.

Те са очаквали промяна, а не стари лица, които да управляват държавата. (…) В България в момента гласуваха за „Има такъв народ“ основно заради Слави Трифонов и заради обещанието за промяна, но не очакваха, че ще получат Николай Василев.

Включително българите в чужбина, които са напуснали държавата ни по време на управлението на Николай Василев. Това е нечестно спрямо тези хора, нечестно е спрямо избирателите,“ смята Сандов.

Българите не искат анархия и извънсистемност, а възстановяване на нормалността, обясни политикът.

„Намирам това предложение за структура на Министерския съвет, което беше направено от Слави Трифонов, за по-скоро прибързано и необмислено“, подчерта той.

"Има разбиране, че това е нова формация, която ще се учи в движение на политика, даваме възможност те да преосмислят това", изтъкна още Борислав Сандов. „Ние сме готови да дадем подкрепа, без да искаме нещо в замяна.“

„Има начин, има път да намерим поне временно решение, да не изгаряме мостове, да не затваряме врати“, отбеляза Сандов. Според него „нищо не е загубено“.

Този маниер и поведение на ИТН да не си говорят с никого и да смятат единствено себе си за антисистемен играч, може да стигне до крайност, която не работи за България, предупреди обаче Борислав Сандов.

Той отбеляза, че в средите на ИТН също има „потрес от тези прибързани действия“ и изрази надежда, че ще бъде преосмислено предложението за подобна структура и състав на правителството. Сандов призова за провеждане на допълнителни разговори „вътре, в тази организация“.

„Ние за подобно нещо трудно бихме могли да гласуваме „за“, защото ще предадем нашите собствени избиратели.“

Запитан защо ИТН е била припозната като партия на протеста Сандов коментира:

„Защото те се представяха така, по този начин и защото излъчваха от протеста. Аз започвам малко да не разбирам това телевизия ли е, партия ли е, демократична организация ли е или е поредната авторитарна организация, в която дори проектоминистрите не са били наясно с плана кога ще бъдат представени и каква ще бъде структурата и съставът на Министерския съвет.“