"Коалиционният съвет беше неприятен, защото основната тема беше водната криза в Перник, увенчана с ареста на един министър, който лично според мене не е виновен или вината му е съвсем малка.

Арестът на този човек по никакъв начин няма да допринесе за състоянието на язовира. Неговата вина бих я определил не като лична, а като механична.

По установен метод за потушаване на общественото напрежение се набеляза една жертва, тя се хвърли и хората са удовлетворени. Нещо, което се е правило в Древния Рим. Тогава се е определяла жертва, тя се е хвърляла, изяждана е, а тълпата е била доволна", каза по БНТ заместнник-председателят на парламента Валери Симеонов.

Много скоро, според Симеонов, нямало  да има хора за министри и за заместник-министри, защото не се правела реална оценка, а се търсел виновник.

"Това разследване тръгна с много напрежение. Спецпрокуратурата тръгна с грешки, като това, че язовирът бил собственост на МОСВ, което не е вярно. Графиците, които Нено Димов е подписвал, са подготвяни от ВИК-Перник. В министерството ги поемат двама експерти и ги дават на съответния началник-отдел.

Нено Димов подписва графиците на много язовири и той делегира доверие на своите експерти. Защо цялата вина трябва да се концентрира върху една личност. Не съм доволен от решението на специализириния съд", категоричен е Симеонов. 

През януари 2018 г. в язовира е имало 12 млн. куб м, януари 2019 г. също 12 млн. куб м. През април не е имало приток на вода. Първата реакция на управителя на ВиК-Перник била от октомври, когато било много късно. 

"Толкова бързо се развиват нещата, че ние нямаме време да решаваме как да гласуваме на вота на недоверие. Но не се знае дали ще има такъв", каза Валери Симеонов.