За шести път в историята на вечното дерби “Левски” постигна победен гол в последната минута. Португалецът Жоао Силва стана вторият чужденец, сторил това. Първият е еквадорецът Мендоса, който попари ЦСКА през пролетта на 2003 година в мач от турнира за Купата на България, игран на “Армията”.

Двубоят в събота пък бе почти идентичен на този от 24 април 2004 година. Тогава в Борисовата градина “Левски” стигна отново до успех с 2:1 след гол на Чиликов с глава. Разликата е тази, че преди 9 лета ЦСКА поведе с 1:0, но в последните 5 минути допусна пълен обрат.

БЛИЦ ви предлага статистика на случаите, в които “сините” отбелязват победен гол в последната минута. Подчертаваме – победен, защото има случаи, когато “Левски” е отбелязвал гол в самия край, но или той е бил изравнителен, или е довел до намаляване на резултата. Или пък тимът е имал аванс от повече от едно попадение и по този начин само е затвърдил хегемонията си на терена.