ЦСКА и Левски в рамките на 42 дни завършиха два пъти при нулево равенство. Това е нещо невиждано в историята на съперничеството на двата отбора, което датира от 1948 година. Сега е първият случай, при който в рамките на един сезон две поредни издания на вечното дерби са с краен резултат 0:0.

Това беше десетото нулево равенство между „червените“ и „сините“ за първенство. Интересното е, че четири от тези ремита без отбелязан гол бяха изиграни през последните три години. Преди завръщането на ЦСКА в елита през 2016 г. във вечното дерби имаше само шест издания на мач №1 бяха завършили при резултат 0:0.

Най-голямата пауза между две нулеви равенства между ЦСКА и Левски е 27 години, три месеца и 12 дни. Това е периодът между 15 декември 1982 г. и 27 март 2010 г.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

От осемте случая на 0:0 между „червени“ и „сини“ преди настоящия сезон „армейците“ са имали по-голяма полза, тъй като впоследствие пет пъти завършват на по-предно място от големия съперник в крайното класиране. Това става през 1957, 1982, 2010, 2019 и 2020 г. Левски пък финишира пред ЦСКА след нулево равенство в първенството през 1949, 1950 и 1968 г.

През 1949 г. „сините“ са шампион, а „червените“ - втори. На следващата година Левски отново е първи, но ЦСКА е на четвърто място. През 1957 г. с титлата триумфират „армейците“, а големият съперник завършва с бронзовите медали. 11 години по-късно шампион става Левски, а ЦСКА е негов подгласник, докато през сезон 1982/83 г. позициите на двата отбора са разменени.

От сезон 1983/84 насам вечното дерби не е било предвестник на шампионска титла за един от двата гранда, както ще бъде и сега. През 2010 г. ЦСКА е втори, а Левски е трети. Същото е разположението на двата тима и през 2019 г. Година по-късно „червените“ също печелят сребърните медали, докато „сините“ остават четвърти.