Локомотив (София) и ЦСКА завършиха 1:1 в оспорвано столично дерби от втория кръг на Еfbet Лига. В 21-ата минута Карлос Франса даде преднина на "железничарите" с точно изпълнена дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Брадли де Нойер след преглеждане на ситуацията с ВАР. В 90-ата минута появилият се на смяна за "червените" Браян Морено вкара с глава и спаси тима на Саша Илич от загубата.

Имаше ли я дузпата срещу ЦСКА? ВИДЕО

Мачът днес в "Надежда" беше генерална репетиция за "армейците" преди гостуването на Македония Гьорче Петров от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите - в четвъртък (21 юли). Припомняме, че на старта на първенството ЦСКА спечели с 3:0 у дома срещу Арда (Кърджали), а Локомотив (София) загуби с 0:1 домакинството си на Черно море. "Червените" играха доста колебливо днес, а "железничарите" имаха повече голови ситуации.

В ложата на стадион "Локомотив" бяха Стойчо Младенов, Анатоли Нанков, Георги Велинов, Александър Димитров и още известни личности.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Саша Илич не можа да използва контузените Георги Йомов, Бисмарк Чарлс, Мено Кох, Мартин Смоленски, Марк-Емилио Папазов и Галин Минков.

"Червените" започнаха по-активно и в началните минути Амос Юга отправи силен изстрел от дистанция, но топката премина над напречната греда. В 17-ата минута домакините организираха добра атака, при която Мики Орачев центрира отляво на задната греда, където Селсо Рапосо стреля от няколко метра, а топката се отклони в Брадли де Нойер. Главният арбитър Волен Чинков първоначално остави играта да продължи, но след намеса на ВАР реши да посочи бялата точка. Той получи сигнал от Георги Кабаков, който беше във ВАР буса.

С изпълнението на дузпата се нагърби Карлос Франса, който вкара в долния десен ъгъл на Бусато - 1:0. До почивката "железничарите" имаха още една добра възможност, която Илия Димитров пропиля, след като излезе сам срещу бразилския страж.

В началните минути на второто полувреме Илич пусна в игра Браян Морено, Асен Дончев, Йоан Бауренски и Жеферсон, които замениха Маурисио Гарсес, Иван Турицов, Тибо Вион и Амос Юга. Опитният защитник Камен Хаджиев, който се завърна в Локо (Сф), също влезе в игра.

В 61-ата минута Асен Дончев центрира отдясно към Калоян Кръстев, но нападателят не успя да отиграе топката и тя излезе в аут. След още десетина минути Морено отправи силен изстрел извън наказателното поле, топката премина покрай лявата греда на вратата, пазена от Александър Любенов. Последва шут на Лазар Туфегджич, който бе блокиран от противник.

В 75-ата минута бившият играч на Левски Симеон Славчев пропусна отличен шанс. Опитният халф беше изведен в наказателното поле на ЦСКА, финтира Християн Петров и от близка дистанция стреля право в тялото на Бусато.

До края за ЦСКА влезе и Радослав Живков, който замени Калоян Кръстев. В 85-ата минута Асен Дончев стреля отдясно, но неточно. В 90-ата минута колумбиецът Браян Морено се извиси пред Любенов и направи 1:1 с глава след центриране на Станислав Шопов от корнер. В шестте минути добавено време не се случи нищо запомнящо се и срещата приключи наравно.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - ЦСКА 1:1
1:0 Карлос Франса (21-дузпа), 1:1 Браян Морено (90)

По-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Силен изстрел на Амос Юга от дистанция, топката профуча над напречната греда на вратата на Локомотив, пазена от Александър Любенов.
17  "Железничарите" претендират за дузпа за игра с ръка на Брадли де Нойер в наказателното поле на ЦСКА след центриране на Селсо Рапосо.
18 - Съдията Волен Чинков преглежда ситуацията с ВАР. Реферът получи сигнал от колегата си Георги Кабаков, който е във ВАР буса и след под лупа спорните ситуации в срещата.
20  ДУЗПА за Локомотив (Сф)! Чинков посочи бялата точка и показа жълт картон на Брадли де Нойер.
21  ГОЛ! 1:0 за Локомотив! Карлос Франса изпрати топката в долния десен ъгъл на Густаво Бусато, който леко я закачи, но не успя да спаси.
26 - Капитанът на домакините Красимир Милошев отправи силен удар, топката прелетя покрай вратата на ЦСКА.
28  Илия Димитров с пропуск. Нападателят на Локо се озова сам срещу Бусато след неразчетени действия на защитата на ЦСКА, стреля отблизо, но бразилският вратар скъси ъгъла и с тяло блокира удара му.
31 - Играта е прекъсната заради жегата, за да могат футболистите да пият вода.
33 - Маурисио Гарсес бе изведен вляво по атаката на ЦСКА, отправи удар от движение, Александър Любенов спаси.
40 - Любенов спаси удар на Калоян Кръстев.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------------
46  Наставникът на ЦСКА Саша Илич пуска Браян Морено на мястото на Маурисио Гарсес.
46 Станислав Генчев също извърши смяна. Авторът на гола Карлос Франса е отстъпил място на завърналия се в Локомотив (София) Камен Хаджиев.
46 - Начало на второто полувреме.
56 Саша Илич извършва три смени. Излизат Tибо Вион, Иван Турицов и Амос Юга, в игра влизат Жеферсон, Асен Дончев и Йоан Бауренски.
61  Резервата Aсен Дончев напредна по дясното крило и центрира към Калоян Кръстев, който размина с топката пред вратата на Локомотив, след което тя срещна бедрото на Дуарте, но за късмет на домакините излезе аут.
67 Жълт картон за Саша Илич за реплика към съдията.
67  Ивайло Найденов влиза на мястото на Димо Бакалов.
71 - Изстрел на Морено от дистанция, Любенов не беше затруднен.
75  Пропуск на Симеон Славчев, който получи извеждащо подаване в наказателното поле на ЦСКА, преодоля Християн Петров и от близка дистанция стреля право в тялото на Бусато.
77  Калоян Кръстев излезе, в игра за ЦСКА се появи Радослав Живков.
81  Валентин Николов заменя Илия Димитров.
89  Симеон Славчев излезе, в игра се появи Марио Петков.
90  ГОЛ! Резервата Браян Морено вкара за ЦСКА - 1:1! Колумбиецът отбеляза с глава след центриране на Станислав Шопов от ъглов удар, при което надскочи отбраната на домакините.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+6 - Край на мача. Локомотив (София) и ЦСКА завършиха 1:1.

ЛОКОМОТИВ (София): 24.Aлександър Любенов, 33.Алан Диас, 26.Красимир Милошев (к) , 44.Божидар Кацаров , 89.Матеус Дуарте , 4.Мики Орачев , 8.Симеон Славчев (89  3.Марио Петков), 13.Селсо Рапосо , 70.Димо Бакалов (67  22.Ивайло Найденов), 9.Илия Димитров (81  10.Валентин Николов), 11.Карлос Франса  (46  21.Камен Хаджиев)
Резерви: 1.Дамян Дамянов , 10.Валентин Николов, 22.Ивайло Найденов, 21.Камен Хаджиев, 3.Марио Петков, 15.Лука Иванов, 18.Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

ЦСКА:
 1.Густаво Бусато, 2.Юрген Матай (к), 5.Брадли де Нойер , 6.Християн Петров, 19.Иван Турицов (56  16.Aсен Дончев), 8.Станислав Шопов,  15.Тибо Вион (56 3.Жеферсон ), 21.Амос Юга (56  20.Йоан Бауренски), 27.Маурисио Гарсес (46  28.Браян Морено ), 11.Лазар Туфегджич, 14.Калоян Кръстев (77  23.Радослав Живков)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 3.Жеферсон, 22.Енес Махмутович, 16.Асен Дончев, 20.Йоан Бауренски, 23.Радослав Живков, 28.Браян Морено
Треньор: Саша Илич

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия