ЦСКА размаза Арда (Кърджали) с класиката 3:0 на стадион „Българска армия“ и започна новия сезон в efbet Лига с убедителна победа. Маурисио Гарсес (45+1, 52, 56) вкара и трите гола за хеттрик, с който вгорчи празника на рожденика и треньор на гостите Александър Тунчев.

Димитър Бербатов пристигна на стадиона малко преди началото на срещата. Кандидатът за президент на БФС посещава вече пети мач от първия кръг на efbet Лига.

През първата част ЦСКА имаше териториално предимство, но до положения в първия четвърт час не се стигна. В 18-ата минута стражът на гостите Васил Симеонов загуби топката и даде шанс на Туфегджич да обстрелва опразнената врата, но ударът му бе блокиран, а освен това бе отсъдено нарушение на Калоян Кръстев срещу вратаря.

В 28-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Милен Желев направи голяма глупост и спря атака на ЦСКА като волейболист, за което получи втори жълт и червен картон. След центрирането от статичното положение Брадли де Нойер стреля с глава право в ръцете на Васил Симеонов. Десет минути по-късно Калоян Кръстев бе изведен сам срещу Васил Симеонов, който спаси, но бе отсъдена и засада.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В първата минута от добавеното време на полувремето Тибо Вион центрира от корнер, а най съобразителен в близост до вратата оказа Мауирисио Гарсес, който с глава засече в в мрежата на Симеонов за 1:0.

След почивката с човек повече на терена домакините натиснаха и бързо решиха нещата в своя полза. В 52-ата минута вратарят на гостите Васил Симеонов излезе неразчетено при корнер и Маурисио Гарсес се възползва от доброто центриране на Станислав Шопов, удвоявайки с глава аванса на домакините. Четири минути след втория гол Маурисио Гарсес отне топката от Деян Лозев, навлезе в наказателното поле и с елегантен удар оформи хеттрика си, правейки разликата класическа - 3:0.

"Червените" продължиха да са по-активният тим на терена, но темпото значително падна и чистите положения значително намаляха. В 65-ата минута Лазар Туфегжич получи извеждащо подаване в наказателното поле и с удар от движение прехвърли вратата. До края на мача не се случи нищо запомнящо се и така "армейците" стартираха с убедителна победа новия сезон в елита.

ЦСКА – АРДА 3:0
1:0 Маурисио Гарсес (45+1), 2:0 Маурисио Гарсес (52), 3:0 Маурисио Гарсес (56)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата. Димитър Бербатов гледа мача на живо от ложите.
2 - Светослав Ковачев центриране малко пред Бусато, но Иван Турицов изчисти с глава
4 - Маурисио Гарсес финтира трима от Арда, но не успя да даде решителен пас.
8 - Лазар Туфегджич получи прекрасен пас от Амос Юга, но вратарят Васил Симеонов улови топката.
11 - Християн Петров загуби топката в много опасна зона и Коконов веднага пробва пас към намиращия се на дузпата Йорданов, но защитник го пресече и изчисти.
18 -  Васил Симеонов загуби топката и даде шанс на Туфегджич да обстрелва опразнената врата, но ударът на сърбина бе блокиран.
20 - Светослав Ковачев шутира силно от средна дистанция, но Бусато внимаваше и спаси.
28 - Милен Желев сякаш забрави, че вече има жълт картон и спря с ръка подаване към Амос Юга, което му донесе второ предупреждение и червен картон, за да останат гостите в намален състав.
30 - Брадли де Нойер засече с глава центрирането от свободния удар и прати топката в ръцете на вратаря.
36 - След корнер се създаде страхотно меле пред Симеонов, но така и не се намери кой да отправи удар. Арда организира контраатака, при която Ковачев не успя да преодолее Турицов, за да остане очи в очи с Бусато.
37 - Слаб и точен удар на Тибо Вион
38 - Калоян Кръстев бе изведен зад отбраната на гостите и вратарят Васил Симеонов отрази удара му, но бе отсъдена и засада
45+1 - ГОООЛ за ЦСКА! Тибо Вион центрира от корнер и Маурисио Гарсес се разписа с глава за 1:0.
45+3 - Центриране на Брадли де Нойер право в ръцете на Васил Симеонов.
45+3 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Калоян Кръстев центрира и Лазар Туфегджич не успя да уцели топката, но е отсъдена и засада.
49 - Тибо Вион пробва удар от границата на наказателното поле право в ръцете на вратаря.
52 - ГОООЛ за ЦСКА! Станислав Шопов центрира от корнер и вратарят Васил Симеонов излезе неразчетено, а Маурисио Гарсес засече с глава от границата на малкия пеналт за втория си гол в мача - 2:0.
55 - Маурисио Гарсес нахлу отляво в наказателното поле и бе близо до хеттрик, но шутира покрай вратата.
56 - ГОООЛ за ЦСКА! Маурисио Гарсес се възползва от грешка в защитата на гостите, открадна топката, напредна в наказателното поле и вече оформи хеттрика си за 3:0.
65 - Лазар Туфегжич получи извеждащо подаване в наказателното поле и с удар от движение прехвърли вратата.
88 - Центриране на Станислав Шопов в ръцете на Васил Симеонов
90+3 - Край на мача! ЦСКА разби Арда с 3:0 на старта на сезона

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (К) (6722. Енес Махмутович), 6. Християн Петров, 26. Брадли де Нойер, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 27. Мурисио Гарсес (6724. Марк-Емилио Папазов), 11. Лазар Туфегджич, 14. Калоян Кръстев (8428. Браян Морено)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес, 22. Енес Махмутович, 16. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 23. Радослав Живков, 28. Браян Морено
Треньор: Саша Илич

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев , 9. Тонислав Йорданов (7518. Ласана Н'диайе ), 17. Иван Коконов (К), 20. Деян Лозев, 10. Светослав Ковачев (747. Румен Руменов), 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков (7070. Христо Иванов), 80. Лъчезар Котев
Резерви: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 5. Петко Ганев, 7. Румен Руменов, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н‘диайе, 70. Христо Иванов
Треньор: Александър Тунчев

София, стадион: "Българска армия"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия