ЦСКА постигна обрат и спечели с 2:1 домакинството си на Арда от 15-ия кръг на Efbet Лига. Отборът на Стойчо Младенов заема второто място към момента с 29 точки. Лидерът Лудогорец има 33, а тимът от Кърджали е седми със 17.

Срещата на стадион "Българска армия" се игра пред празни трибуни заради наказанието на ЦСКА след ексцесиите от мача с Локомотив (Пловдив).

Гостите от Кърджали стартираха отлично, повеждайки в резултата още във втората минута, когато Милен Желев се разписа. В 54-ата Жорди Кайседо изравни с глава след центриране на Георги Йомов от ъглов удар. До края футболистите на Стойчо Младенов продължиха да диктуват събитията на терена и логично се стигна и до второ попадение. Негов автор стана Брадли Мазику, който се разписа за 2:1 в 79-ата минута.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Бившият футболист на ЦСКА Славко Матич записва официален дебют начело на Арда днес. Срещата започна oтлично за тима му. Във втората минута Спас Делев центрира от корнер, Жуниньо продължи топката към Милен Желев, който отблизо я прати във вратата на Густаво Бусато - 0:1. Футболистите на Арда надиграваха "червените" в началните минути. Давид Кики пробва мощен изстрел от дистанция, който мина покрай вратата на домакините. В 6-ата минута решаваща намеса на Карло Мухар на голлинията предотврати втори гол на Арда. В 14-ата минута и Тонислав Йорданов беше близо до попадение. Той засече топката с глава след центриране от корнер, но неточно.

В ответната атака Георги Йомов навлезе на скорост в наказателното поле на Арда, но Иван Караджов не беше застрашен. В следващите минути ЦСКА опита да наложи контрол върху събитията на терена. В 18-ата беше първият точен удар за "червените". Жорди Кайседо стреля от дистанция, Караджов улови топката.

В 26-ата минута Карло Мухар отправи неточен удар, а в 28-ата гредата и Караджов попречиха на "армейците" да изравнят. Кайседо бе изпуснат от отбраната на Арда и засече с глава центрираната от Тибо Вион топка, Караджов с една ръка я отклони в напречната греда. Секунди след това Кайседо пропусна още една отлична възможност да изравни резултата. До почивката играта беше равностойна, а други голови ситуации нямаше.

В началото на второто полувреме Стойчо Младенов потърси промяна с включването в игра на Амос Юга и Федерико Варела. Извадените бяха Карло Мухар и Греъм Кери. Домакините заиграха по-агресивно. Това даде резултат в 54-ата минута, когато Жорди Кайседо изравни - 1:1. Голмайсторът на ЦСКА засече с глава центриране на Йомов от корнер, изпращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Иван Караджов.

"Армейците" продължиха да атакуват, a пропуски направиха Кайседо и Йомов. Пълният обрат стана факт в 79-ата минута. Крайният защитник Брадли Мазику се включи в атака, а двойното му подаване с Варела го изведе на добра позиция, последва мощен изстрел и въпреки намесата на Караджов топката се озова в мрежата му - 2:1. До края пропуск направи и Амос Юга.

Така "червените" се поздравиха със заслужена победа, след като изцяло надиграха Арда през второто полувреме. Припомняме, че двата отбора спориха и за Купата на България преди паузата заради националните отбори. На 28 октомври Кайседо вкара и двете попадения за победата с 2:0, класирала ЦСКА за 1/4-финалите, където съперник ще бъде Локомотив (Пловдив).

Следващият мач на "армейците" е на 25 ноември (четвъртък) от 22:00 часа - гостуване на норвежкия шампион Бодьо/Глимт в мач от петия кръг на група "С" в Лигата на конференциите.

ЦСКА - АРДА 2:1
0:1 Mилен Желев (2), 1:1 Жорди Кайседо (54), 2:1 Брадли Мазику (79)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
2  ГОЛ! Арда поведе рано-рано - 0:1. Милен Желев успя да се разпише. Жуниньо игра с топката на първа греда след центриране от корнер, насочи я към далечната , където непокритият Желев засече във вратата на Бусато, който застана на пътя на топката, но зад голлинията.
14  Tонислав Йорданов пропусна да отбележи с глава след центриране на Жуниньо.
18 - ЦСКА с първи точен удар в мача, отправи го Кайседо от дистанция, Иван Караджов улови топката.
28  ГРЕДА! Кайседо засече с глава центриране на Тибо Вион, Караджов изби топката с върха на пръстите си, след която тя срещна напречната греда.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Стойчо Младенов извършва две смени. Амос Юга и Федерико Варела вече са на терена, Мухар и Кери няма да играят през втората част.
54  ГОЛ! ЦСКА изравни - 1:1! Жорди Кайседо се извиси пред Иван Караджов след центриране на Йомов от ъглов удар, и се разписа с глава, пращайки топката в десния ъгъл.
57 - Спас Делев изпълни пряк свободен удар, Бусато спаси.
64  Спас Делев е контузен и не може да продължи. Капитанът на Арда отстъпи място на Светослав Ковачев.
67  Жълт картон за Иван Караджов за бавене на играта.
73  Кайседо засече от легнало положение центриране на Вилдсхут, Караджов спаси.
74  Йомов нахлу опасно към вратата на Арда, отправи удар, топката прелетя встрани от целта.
79  ГОЛ! Обратът е факт - 2:1 за ЦСКА! Брадли Мазику вкара. Крайният защитник се включи в атака, а двойното му подаване с Варела го изведе на добра позиция, последва мощен изстрел и въпреки намесата на Караджов топката се озова в мрежата му.
84 - Нов шанс за домакините, Амос Юга стреля, Караджов спаси.
90  И Бусато получи жълт картон за бавене на играта.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. ЦСКА победи Арда с 2:1.

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: 1.Густаво Бусато , 15.Тибо Вион, 2.Юрген Матей (к) , 29.Томас Лам, 18.Брадли Мазику  , 24.Карло Мухар (46  21.Aмос Юга), 3.Жеферсон , 10.Георги Йомов, 8.Греъм Кери (46  5.Федерико Варела (89  20.Карол Метс), 30.Яник Вилдсхут (90+3  7.Йоан Баи), 9. Жорди Кайседо
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 19.Иван Турицов, 14.Калоян Кръстев, 20.Карол Метс, 5.Федерико Варела, 7.Йоан Баи, 21.Амос Юга
Треньор: Стойчо Младенов

Арда
АРДА: 12.Иван Караджов , 8.Милен Желев , 4.Милен Стоев, 71.Пламен Крумов , 25.Давид Кики, 70.Христо Иванов, 77.Илия Юруков, 17.Иван Коконов, 37.Жуниньо (68  33.Иван Тилев),  9.Спас Делев (к) (64  10.Светослав Ковачев), 98.Тонислав Йорданов
Резерви: 23.Месут Юсуф, 10.Светослав Ковачев, 11.Александър Георгиев, 18.Слободан Рубежич, 33.Иван Тилев, 80.Лъчезар Котев, 81.Атанас Зехиров
Треньор: Славко Матич

София, стадион "Българска aрмия"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия