Има как да привлечем много чуждестранни инвеститори заради ниските данъци в страната ни. Това заяви в ефира на "Здравей, България" съпредседателят на "Продължаваме промяната" и бивш министър на икономиката в служебния кабинет на Румен Радев Кирил Петков.

Той обясни, че именно така може да се удвои и утрои приходът от корпоративни инвестиции у нас.

"Преди да раздаваме каквито и да е министерства, трябва да видим дали хората ще гласуват за нас. Когато пуснахме имена за ведомства, искахме просто да покажем, че не държим всичко да е при нас", заяви бившият министър. 

На въпрос кой ще е премиерът на ПП Петков отговори, че на първо време сега стои да имат 121 депутата в парламента. "Тогава ще говорим кои са възможните кандидати и кои са с най-добрата квалификация. Бих поел отговорност да съм премиер, но не бих настоявал за това, ако има по-добър кандидат", каза той. 

По думите му е важно да се даде стабилност на хората. 

"Трябва да спрем с идеята "Едни наши хора, на едни наши позиции". Трябва да гледаме капацитети, стига толкова калинки. Ние от ПП няма да спънем никого на база на име, особено ако човекът е с по-голям капацитет от нас", заяви Петков. 

Той призна, че за него е важно да има висок растеж на бизнеса, да няма хора под линията на бедност и да привлечем големи инвестиции.

"Вече говоря с членове от формацията на ИТН. Не си говоря със сценаристите. Не влизаме в политиката с его, искам да се знае. Слагаме интереса на българите над нашите лични чувства. Тази сутрин си писахме с Мика Зайкова, пожела ми хубав и успешен ден. Тя може да е мост", каза той.

"В споразумение след изборите ще заложим важни неща. Нашата визия е да не сваляме добавките към пенсиите за следващата година. Тези 120 лева ще балансират нещата с инфлацията. С минималната работна заплата нещата стоят по друг начин", поде Петков. 

По думите му най-важно е данъците да не се пипат. "Правосъдието също ще бъде ясно разписано в едно споразумение и това как трябва да стоят нещата там", каза той.

Петков коментира и драмата му с канадското гражданство:

"КС бих се радвал да ме конституира като страна по това дело, за да мога да кажа своето становище", заяви той. 

Според него суверенитетът на страната е зависим от това дело и до колко решенията на страната трябва да зависят от тези на друга.

"Бележката ми потвърждава, че на 21 април е започната процедурата, а през август е завършена. Въпросът е в този процес кога българската държава приема за дата по казуса", обясни той.


ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!