Парламентът прие единодушно на второ четене актуализираната рамка на държавния бюджет за 2021 г. Тя предвижда с 2,5 млрд. лева повече приходи и 2,3 млрд. лева повече за разходи, основно за мерки във връзка с COVID кризата.

Седем милиона лева бяха отделени за допълнителни възнаграждения за октомври, ноември и декември на служителите в Агенцията за социално подпомагане, Агенцията по заетостта и Главна инспекция по труда за работа на първа линия в пандемията от COVID-19. Предложението беше направено от Деница Сачева /ГЕРБ-СДС/ и беше подкрепено от 188 народни представители, 28 бяха "против" и 6 се въздържаха.

За Министерството на здравеопазването са предвидени средства в размер до 224 035 600 лв. за закупуване на допълнителни количества ваксини срещу COVID-19, за подкрепа на работещите на първа линия в борбата с пандемията, както и за осигуряване на лекарствени продукти за лечение на COVID-19. За закупуване на Ремдесивир бяха отпуснати допълнителни 16,6 млн. лева.

Парламентът одобри 60.516 млн. лв. за обезпечаване на ведомствата в условията на засилен миграционен натиск. 

Това се случи след като депутатите приеха текстове от актуализцията на Закона за държавния бюджет на второ четене.

За Министерство на вътрешните работи са предвидени 37 млн. лв, а за Министерство на отбраната - 22 млн. лв. 

Въпреки първоначално обявеното заседание до 22 часа Народното събрание гласува "за" удължаването на днешното пленарно заседание до приемането на актуализацията на държавния бюджет за 2021 г.

Депутатите приеха работния им ден да бъде до 10 часа вечерта, но по-късно решиха друго. 

За произвеждане на избори в бюджета са заложени 133 млн. лева.

23 млн. лв. бяха одобрени по бюджета на Министерство на образованието и науката. 15 млн. лв. са за държавните висши училища и 8 млн. лв. за системата на предучилищното и училищното образование по ред определен от съвета на ректорите, съответно от министъра на образованието и науката.

Дебатите по следващия параграф продължиха и след полунощ.