Появи се информация за големи скандали между Радев и шефовете на ДАНС и ДАР
В момента президентът овладява всички властови структури и провежда лична политика, заяви политикът от ГЕРБ Маноил Манев
Това заяви в ефира на "Неделята на Нова" политикът от ГЕРБ Маноил Манев.
"Винаги при ГЕРБ е имало парламент и правителство и е имало контрол. Каквото и да се говори държавността и работата на институциите са на първо място", каза Манев.
"Когато едно правителство има действащ парламент зад гърба си не може да бъде наричано по никакъв друг начин освен законно и нормално", смята той.
"Появи се един бизнесмен, който показа пред цяла България какви лични и финансови отношения има с друг бизнесмен. Това са господата Илчовски и Ангелов. Развяха си всички ризи, които ние принципно казахме, че не можем да обслужваме. Беше интересно обаче да има скандал и говорене", смята още политикът.
"Спорът ми с Манолова беше принципен. Две от заседанията на тази Комисия по ревизията бяха проведени така, че да не присъстват представители на ГЕРБ", уточни той.
По думите му партията е искала да извоюва институционалността на тази Комисия и тя да действа принципно и законно.
Манев коментира и дали шефовете на ДАНС и ДАР работят за Борисов, както твърди президентът:
"ДАР, ДАНС и всички останали служби, които произвеждат разузнавателен продукт, работят за държавата, министерския съвет, председателят на НС и президента. Това, че Радев не е имал нормална комуникация с тези служби не мога да коментирам", каза той и добави:
"Преди време той сложи ръководителите им на "горещите столове" уж да им дърпа ушите. Разигра някакви сценки и после им се сърди. Това са си негови работи. Нека той да си направи оценка как работи със службите", коментира Манов.
По думите му ДАНС и ДАР имат защита и някой, като не може да работи с тях, ги пази конституцията и закона.
Той обясни, че тези агенции са мандатни и има ясно очертани правила кога може да бъде сменено ръководството им и ние сме длъжни да ги спазваме.
Манев коментира и скандала с подслушването:
"Няма да влизам в говорилнята на няколко човека. Нека да кажем обаче за какво точно става въпрос. Ако има подслушване и са 32-ма, то трябва да има 32 престъпления, изброени в закона. Към тях трябва да закрепим 32-ма политици, като участници, съучастници и подбудители. Трябва да пуснем искане за тези СРС-та. Наблюдаващите прокурори, десетки наброй, да пуснат искания до съдии, десетки на брой, които да им разрешат и това да се прати до техническите служби, които да извършат СРС-тата", обясни Манев.
По думите му няма вариант, при който службите да извършват подслушвания, и те да не са свързани с този ред.
Последвайте ни
5 Коментара: