Астън Вила допусна сензационен обрат у дома и загуби от четвъртодивизионния Стивънидж с 1:2 в мач от третия кръг на турнира за Купата на Англия - ФА Къп.

Морган Сансон (33) изведе домакините от Бирмингам напред в резултата след асистенция на Дани Ингс и те запазиха крехкия аванс почти до самия край. В 85-ата минута Вила остана в намален състав, след като Леандро Дендонкер бе изгонен с директен червен картон, а три минути по-късно Джейми Рейд (88-дузпа) реализира отсъдения наказателен удар за 1:1.

В самия край Дийн Кембъл (90) направи пълния обрат след пас на Джейк Рийвс и класира тима от Лига 2 в следвщата фаза на надпреварата.

Астън Вила - Стивънидж 1:2

Заб. Победителите продължават напред, а при равенство двубоят се преиграва на терена на другия тим