ЦСКА завърши наравно 2:2 при гостуването в Македония на местния Хоризонт (Турново) за контролна среща. Проверката беше неофициален дебют за новия треньор на "армейците" Галин Иванов и помощника му Владимир Манчев.

"Червените" започнаха много силно и бързо поведоха с 2 гола чрез Стефан Николич и Неманя Милисавлевич. В края обаче ЦСКА изпусна победата, а изравнителното попадение за Хоризонт падна във 2-ата минута на добавеното време.

Мачът ще се запомни със завръщането на Иван Маркович, който беше извън терените осем месеца. Сърбинът беше скъсал кръстни връзки на коляното, но вече е напълно възстановен и отново защитава фланелката на ЦСКА.

Избраниците на Галин Иванов откриха резултата в 8-ата минута. Иван Стоянов центрира от фаул в наказателното поле на домакините и след разбъркване последва ножичен удар на Стефан Николич, който най-после се отпуши и вкара гол първото си попадение за ЦСКА - 0:1. В 24-ата "армейците" удвоиха преднината си. Неманя Милисавлевич вкарва красив гол директно от пряк свободен удар.

В 37-ата минута Сашко Пандев от състава на Хоризонт, стреля опасно на сантиметри покрай лявата греда на вратата на ЦСКА, пазена от Максимс Уваренко. Именно това беше последното по-интересно положение през първата част.

На полувремето новият наставник Галин Иванов извърши три смени. Бъркляча, Супусепа и Тони Силва замениха Галчев, Крачунов и Иван Стоянов. В 58-ата минута Тончи Кукоч осъществи мощен пробив в половината на съперника и подаде към Николич, който обаче не затрудни стража на македонците. Постепенно играчите на Хоризонт започнаха да налагат териториален натиск. Добро положение изпусна Томислав Илиев, а в 70-ата домакините намалиха чрез Драган Георгиев, който с диагонален изстрел матира Якуб Дивиш, който по-рано замени Уваренко. В 92-ата минута Боян Атанасов оформи крайното 2:2, след като се разписа с удар отблизо, наказвайки ЦСКА.

ХОРИЗОНТ (Турново) - ЦСКА 2:2
0:1 Стефан Николич (8), 0:2 Неманя Милисавлевич (24), 1:2 Драган Георгиев (70), 2:2 Боян Атанасов (90+2)

Контролата по минути
8 - topka.jpg ГОООЛ! ЦСКА повежда - 0:1! След центриране на Иван Стоянов в наказателното поле на Хоризонт, Пламен Крачунов с глава върна топката към Стефан Николич, който с ножичен удар не остави шанс на вратаря на домакините.
24 -
topka.jpg ГОООЛ! ЦСКА удвоява преднината си! Неманя Милисавлевич вкарва красив гол директно от пряк свободен удар отдясно на вратата на Хоризонт. Сърбинът прати топката в долния десен ъгъл на вратаря.
31 - Иван Стоянов направи страхотен пробив по левия фланг на атака, елиминира защитник и вратаря, но в последния момент играч в бяло пресече паса му към Николич.
37 - Опасен удар на Сашко Пандев мина на сантиметри от лявата греда на вратата на ЦСКА.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - smqna.jpg На полувремето са направени три промени в състава на ЦСКА - Бъркляча, Супусепа и Тони Силва са заменили Галчев, Крачунов и Иван Стоянов.
58 - Хубав пробив на Тончи Кукоч, който навлезе мощно в половината на съперника и подаде към Николич. Шутът на нападателят обаче бе прекалено слаб и не затрудни вратаря.
61 - smqna.jpg Двойна смяна в ЦСКА - Уваренко и Оршулич отстъпват местата си на Дивиш и Тунчев.
68 - Опасен удар с глава на Томислав Илиев.
70 - topka.jpg ГОЛ за Хоризонт - 1:2! Страхотен изстрел на Драган Георгиев по диагонала матира Дивиш.
90+2 -
topka.jpg ГОЛ! Македонците стигат до 2:2! Боян Атанасов изравнява резултата, след като се разписа с удар отблизо.

cska.JPG
ЦСКА: 92.Максимс Уваренко, 19.Апостол Попов (к), 48.Марин Оршулич, 66.Пламен Крачунов, 77.Тончи Кукоч, 4.Стивън Сънди, 8.Борис Галчев, 11.Неманя Милисавлевич topka.jpg, 70.Хуан Фелипе, 73.Иван Стоянов, 9.Стефан Николич topka.jpg  jalt.jpg
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 33.Якуб Дивиш, 3.Александър Тунчев, 31.Кристиан Супусепа, 34.Денис Причиненко, 5.Марио Бъркляча, 7.Тони Силва, 10.Иван Маркович
Треньор: Галин Иванов

Хоризонт: 1.Костадин Захов, 2.Мариян Ташев, 3.Томислав Илиев, 17.Александър Милушев, 19.Сашко Пандев (к), 5.Ратко Мутафчийски, 6.Георги Танушев, 7.Митко Мавров, 22.Боян Найденов, 8.Валентин Кочоски, 26.Марио Кръстовски