Нигерия победи Ангола с 1:0 и стана първият 1/2-финалист в турнира за Купата на африканските нации.

Мабулулу пропусна да открие резултата за Ангола в петата минута, но стреля слабо от добра позиция.

Минути преди края на първата част Адемола Люкман изведе Нигерия напред след прецизен удар под напречната греда (1:0).

Ангола можеше да изравни след час игра, но Зини удари дясната греда, след като преодоля вратаря на съперника.

Четвърт час преди края нигерийците вкараха втори гол, дело на Виктор Осимен, но малко след това попадението му беше отменено заради засада.

Съперник на Нигерия ще бъде победителят от срещата Кабо Верде - Южна Африка (утре от 22:00 часа).

По-късно тази вечер играят ДР Конго - Гвинея в друг 1/4-финал от турнира.

19:00 часа Екваториална Гвинея - Гвинея 0:1
22:00 часа Египет - ДР Конго 8:7 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията

На 29 януари (понеделник)
19:00 часа КАБО ВЕРДЕ - Мавритания 1:0
22:00 часа Сенегал - КОТ Д'ИВОАР 4:5 след изпълнение на дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията