17-годишната жителка на Банкок е известна като най-косматото момиче на света. Тя страда от хипертрихоза - рядко генетично заболяване, известно още като синдрома на върколака. При това заболяване практически цялото тяло на човек се покрива с гъсти косми, включително и лицето.

Благодарение на тази си особеност Супатра Нати Сасуфан влезе в книгата на Гинес през 2010 година.  



 
Съвсем наскоро обаче в мрежата се появиха снимки на момичето в прегръдките на младеж, който, както се оказа, е нейният новоизпечен мъж. 


Преди да срещне своя любим момичето многократно се е опитвало да се избави от излишната растителност. Дори и лазерната епилация не помогнала: космите по лицето, ушите, краката и гърба продължили да растат. Супатра се родила също с аномално малки ноздри и родителите ѝ били принудени да прибягнат до кислородна терапия. 

Като изключим това, момичето расло като най-обикновено дете: обичало да си играе с приятелите си, да гледа анимации, в училище се увличало по музиката и математиката. В момента тя води живота на най-обикновен тийнейджър.  

Бащата на момичето съобщи, че тя вече редовно си бръсне лицето. Нати казва, че е намерила своето щастие. В социалните мрежи тя с нежност пише за своя съпруг: "Ти не само си моята първа любов, ти си любовта на живота ми". 


Болестта на Супатра е толкова рядка, че от времето на Средновековието са регистрирани само 50 подобни случая. Докато се определило, че това е реална болест, страдащите от нея нещастници били определяни за върколаци. И до ден днешен някои от тях избягват контакта с хората. 

В училище жестоките съученици наричали Нати Върколак и Чубака, а непознати пък предполагали, че лицето ѝ е маска за Хелоуин. 

Момичето обаче има дружно семейство, което винаги ѝ помага и пази. 


Супатра признава: "Не се чувствам различна от останалите деца. В училище имам много приятели. Но окосмяването ме откроява от останалите", казва момичето. 



"Някои момчета по-рано ме дразниха, но те вече не го правят", казва още Нати.  


"Свикнах с външността си. Косите вече не ми пречат. Когато пораснат много, тогава е малко трудно. Мечтая някой ден да се избавя от тази болест", разказва още момичето.  



Превод и редакция: БЛИЦ