Берое обърна у дома Ботев (Враца) с 2:1 в последния мач от първия кръг на efbet Лига. В съставите и на двата тима имаше много дебютанти, а влезлият като резерва за гостите Меси Биатумусока извърши нарушението за дузпата, след която домакините стигнаха до успеха.

Врачани поведоха с гол на Жан Пиер Да Силва (9), но заралии стигнаха до трите точки с дебютния гол на Стив Траоре (21) и точния удар на Абубакар Тунгара (77-дузпа) от бялата точка.

Преди срещата бе планувано да бъде пуснат химнът на България, но проблем с уредбата не позволи това да се случи и феновете го изпяха акапелно.

Гостите от Враца поведоха още в 9-ата минута, когато Спас Георгиев не успя да се пребори за топката с Жан Пиер Да Силва, който се озова сам срещу вратаря Иван Караджов и го преодоля за 1:0. Домакините реагираха и в 21-ата минута успяха да изравнят след прехвърлящ удар на Стив Траоре от границата на наказателното поле за 1:1.

Играчите на Петър Хубчев продължиха да са по-активни и в 39-ата минута бяха близо до пълен обрат, но Луизиньо удари греда след центриране на Траоре отляво.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката в 52-ата минута гостите пропиляха чудесна възможност след корнер. Мартин Кавдански се озова на пътя на топката, но не успя да нанесе удар, който да затрудни Иван Караджов.

Час след началото на срещата Серкан Юсеин шутира неточно от пряк свободен удар, а натискът на домакините даде резултат в 76-ата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Меси Биатумусока в наказателното поле. Зад топката застана Абубакар Тунгара, който излъга Красимир Костов за пълния обрат.

В 83-ата минута Венцислав Христов опита пробив, като премина няколко играчи в зелено и шутира от дистанция, но топката прелетя встрани от вратата на Иван Караджов, а до края на мача нямаше други голови положения.

БЕРОЕ – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
0:1 Жан Пиер Да Силва (9), 1:1 Стив Траоре (21), 2:1 Абубакар Тунгара (77-дузпа)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
8 - Спас Георгиев шутира от дистанция, но опитът му премина встрани от вратата на Красимир Костов.
9 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Жан Пиер Да Силва се пребори за топката със Спас Георгиев и сам срещу вратаря Иван Караджов не сгреши за 1:0.
21 - ГОООЛ за Берое! Стив Траоре овладя топката след дълго подаване и с прехвърлящ удар изравни за 1:1.
39 - ГРЕДА за Берое! Траоре центрира отляво към Луизиньо, който засече топката с десния крак, но тя се отби от десния страничен стълб.
45 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - След центриране от корнер Мартин Кавдански се озова на пътя на топката, но не успя да нанесе удар, който да затрудни Иван Караджов
60 - Серкан Юсеин пробва късмета си от пряк свободен удар, но не намери целта.
76 - ДУЗПА за Берое! Домакините получиха дузпа за нарушение на Меси Биатумусока в наказателното поле.
77 - ГОООЛ за Берое! Абубакар Тунгара реализира дузпата и даде преднина на заралии за 2:1.
83 - Венцислав Христов опита пробив, като премина няколко играчи в зелено, след което стреля от дистанция, но топката мина покрай вратата на Иван Караджов.
90+5 - Край на мача! Берое обърна Ботев (Враца) с 2:1 и започна сезона с победа

Берое: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин (90+477. Божидар Пенчев), 9. Луизиньо (882. Димитър Стоянов), 10. Абубакар Тунгара , 11. Стив Траоре  (90+34. Валентино Пулиезе), 15. Георги Динков (К),  16. Симеон Мечев , 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев
Резерви: 23. Иван Гошев, 2. Димитър Стоянов, 4. Валентино Пулиезе, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов (К), 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов (7020. Меси Биатумусока), 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Варгас, 21. Жан Пиер Да Силва , 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гавраилов (5791. Венцислав Христов)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 11. Виктор Василев, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 20. Меси Биатумусока, 77. Мартин Николов, 91. Венцислав Христов
Треньор: Росен Кирилов

Стара Загора, стадион: "Берое"
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия