Лудогорец и ЦСКА са се изправяли общо 17 пъти един срещу друг в Разград за първенството (14) и турнира за Купата на България (3). Тази вечер им предстои битка №18 в североизточния град с начален час 17:15 по „Диема Спорт“.

Любопитното е, че в нито една от тези срещи не е бил отсъждана дузпа. В същото време в 19 двубоя в София в двата турнира са свирени 4 дузпи. 3 от тях са в полза на армейците и една за разградчани. Във всеки един от двубоите, в които е бил отсъждан наказателен удар, „червените“ са губили.

За първи път това се случва на 23 април 2017 година. Бумал открива резултата от бялата точка в средата на второ полувреме, преди Марселиньо да изравни четвърт час преди края.

8 месеца по-късно двата тима се срещат за купата. Моци прави 1:1 от дузпа през първата част, а краен победител са червените след попадение на Кирил Десподов, който сега е в другия лагер, в продълженията.

На 11 май 2019-а пък гамбийският нападател Али Соу се проваля от бялата точка и двубоят завършва при нулево равенство.