ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Домакинът Кот д'Ивоар елиминира по възможно най-драматичния начин Мали с 2:1 след продължения и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на африканските нации. Нене Доргелес (71) изведе малийците напред в резултата с шедьовър след удар от далечна дистанция, а техните съперници изравниха в края на редовното време с гол на Симон Адингра (90), въпреки че от 43-ата минута играха в намален състав заради втори жълт и червен картон на Куаку Косуну. В продълженията победата на "слоновете" донесе Умар Диаките (120+2), който прати тима си на полуфинал срещу ДР Конго.

В 16-ата минута на мача Адама Траоре пропусна дузпа за Мали. В края на първата част Одилон Косуну от тима на домакините бе изгонен от терена за втори жълт картон.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Доргелес Нене вкара за Мали, след като се бе появил в игра като резерва осем минути по-рано на мястото на грешника Траоре. Нене нанесе страхотен удар отдалеч и прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В последната минута на мача обаче резервата на домакините Симон Адингра направи самостоятелна атака, като негов съотборник нанесе шут, който бе спасен от вратаря, а Адингра бе точен при добавката за 1:1.

Така мачът влезе в продължения, като и двата тима имаха шансове да решат всичко преди дузпите. Късметът се усмихна на Кот д'Ивоар в добавеното време на второто продължение, след като Умар Диаките отклони технично с пета удар на Фофана и изненада вратаря. След това Диаките бе изгонен от терена за втори жълт картон, а червен картон видя и Амари Траоре от Мали.

19:00 часа Екваториална Гвинея - Гвинея 0:1
22:00 часа Египет - ДР Конго 8:7 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията

На 29 януари (понеделник)
19:00 часа КАБО ВЕРДЕ - Мавритания 1:0
22:00 часа Сенегал - КОТ Д'ИВОАР 4:5 след изпълнение на дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията