Катя Дунева се готви за участие в световната купа по конен спорт CSIO W - "Албена Бийч", в която традиционно участват едни от най-добрите ездачи в света. Състезанието ще се проведе от 11 - 14 юни 2009 г. в курорта Албена. Мисис България 2007 ще се състезава на 12, 13 и 14 юни в една от най-популярните и атрактивни дисциплини в конния спорт „Прескачане на препятствия” със състезателната кобила Рапира и кон Пастис.
На породистия кон Пастис това ще му е второ състезание с Катя, след като тя остави коня си Ешафод, с който за пет състезателни години спечели повече от 20 трофея. В момента тя тренира на конната база &bdquo;Спортна София&rdquo;<br /> По решение на Българската федерация по конен спорт, тази година турнира CSIО W &quot;Албена Бийч&quot; ще събере в курорта Албена двете световни купи - Отборно класиране &quot;Купа на Нациите&quot; и Индивидуално класиране. Паралелно с това зрителите ще имат удоволствието да бъдат свидетели и на кръг от Балкански Тур.<br /> Организаторите очакват участие на голям брой елитни ездачи с повече от 150 първокласни коне от над 10 държави и голям интерес и посещение от страна на любители на конния спорт.<br /> Следващите състезания, които предстоят на Катя Дунева са квалификациите за Балканиадата в Румъния и турнира &bdquo;Св. Георги&rdquo; през август.<br /> <b>Светлана Терзиева-Сесил<br /> </b>