Осем дни нямаме магазин, който е единственият в селото. Магазинерката е в болнични и няма от къде да си купят хората хляб. Който има джип, ходи до съседното село Паничери или с автобуса, но който няма? Попитай кметския наместник защо не взе мерки, да доставя поне хляб на възрастните хора. Този и други сигнали получихме в БЛИЦ Пловдив.

Пишат ни възмутени жители и синове и дъщери на възрастни хора в Мътеница, които живеят в Карлово, Сопот, Хисар. Те ходят при родителите си през ден, за да им доставят хляб и хранителни продукти. Други продължават да питат:

„Който има синове и дъщери или пък по-млади съседи, се спасява някак си, а който няма и живее сам? Едно от писмата е от Ивана Пишмишева.

Възмутената жена пише: Единственият магазин е затворен поради здравословни причини.Питам аз господин кметския наместник докога ще стои по цял ден само във ФЕЙСБУКА и ще вземе ли някакви мерки да снабдят населението с най необходимия продукт-ХЛЯБ. В селото има възрастни хора които са над 90 години ,които живеят сам сами и няма кой да им достави най-необходимото-ХЛЯБ. Питам се заслужават ли тези наши управници в кметството да получават заплатите си? Не, за мен не заслужават. Заслужават веднага да си тръгнат.Такива управляващи като тях НЕ НИ  ТРЯБВАТ В КМЕТСТВОТО.  Искам да те попитам господин кметския наместник в кой век ни връщаш от твоето безхаберие? Трябва да вървите с наведени глави до земята, да Ви е срам да погледнете хората.

БЛИЦ се свърза с кметския наместник Минчо Минчев. Пред репортера ни той заяви, че няма бедстващи хора и риторично попита: Аз мога ли да им тегля една майна на тези, които подават сигналите? Според Минчев положението е под контрол, с председателя на кооперацията се били разбрали, ако има нуждаещи се от хляб, да им се достави, но такива нямало и положението не било толкова критично. Не бил уведомил за проблема общинския кмет, защото пак щели да стигнат до това решение с председателя да доставят хляб на хората. В петък магазинерката, която е в болнични, щяла да отвори до обяд и хората да могат да пазаруват. После за постоянно щяла да бъде на работа от вторник-сряда другата седмица. Какво правят до тогава хората, които нямат възможност да отидат до съседните села да се снабдят с провизии, не е ясно. 

Кристина ИВАНОВА, БЛИЦ