Футболистите на „Черноморец” (Бургас) ще получат допълнителни премии за успеха си над ХИТ Горица в турнира Интертото. Момчетата на треньора Димитър Димитров-Херо биха късно снощи с 2:0 на реванша в Словения.
Шефовете им бяха обещали по 2 бона на калпак при крайна победа, но сега наградата ще бъде увеличена с още 1000 лева. Бургазлии се класираха за третия кръг от турнира Интертото. Головете отбелязаха Шенер Ремзи в 54-aта минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Николай Кръстев, и Мишел Мошкидо в 85-ата минута.
Така с общ резултат 3:1 от двете срещи бургазлии продължават напред. В третия кръг възпитаниците на Димитър Димитров ще се изправят срещу „Грасхопърс” (Швейцария). Швейцарският гранд отстрани „Беса” (Албания) след две победи - 2:1 като домакин и 3:0 в реванша като гост. В първата среща на 19 юли „Черноморец” гостува в Цюрих, а на 26 приема своя съперник на националния стадион "Васил Левски" в София. /БЛИЦ