Партизан приема Лудогорец днес от 21:45 часа в реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят може да наблюдавате пряко в БЛИЦ TV и Диема. В първия мач двата тима направиха равенство 0:0.

В цялата история на участията на български отбори в евротурнирите 11 пъти резултатът от първия мач (когато става въпрос за елиминационен сблъсък в 2 мача, а не групова фаза) е бил 0:0. Пет пъти нашите отбори елиминират противника си, въпреки че правят 0:0 на собствен терен, шест пъти отпадат.

Първите четири опита за нашите тимове след 0:0 у дома завършват с отпадане.
Едва от петия опит БГ отбор успява да продължи напред след нулево реми у дома. Прави го ЦСКА, когато отстранява Парма след 0:0 в София и 1:1 в Парма.

С резултат 0:0 в първия мач в България са свързани няколко драматични мача. Един от тях е през сезон 1989/90, когато "Левски" отпада по кошмарен начин от белгийския Антверпен. В първата среща в София двата тима правят 0:0, а на реванша историята е позната - "сините" водят с 3:1 минути преди края и губят с 3:4. Вторият случай е с ЦСКА. "Червените" направиха 0:0 преди няколко години в София срещу сръбския слабак Хайдук (Кула). На реванша редовното време завърши при същия резултат. В продължението Хайдук поведе с 1:0 и Александър Тунчев в 120-ата минута спаси честта на ЦСКА с изравнителен гол, който бе с цената на отстраняване на противника.

От петте пъти, в които българските отбори елиминират съперника си след 0:0 в първия мач, три пъти е замесен ЦСКА.
"Червените" отстраняват Парма, Хайдук Кула и Динамо Москва, въпреки 0:0 в първата среща. "Левски" и Литекс също по веднъж преодоляват противника си. "Сините" го правят срещу норвежкия Бран, а ловчанлии срещу Апоел Кирят Шмона.

Последният провал след 0:0 в първия мач у дома е на "Левски". Издънката е от миналия сезон срещу Иртиш. В реванша "сините" отстъпиха с 0:2 и безславно напуснаха Европа.

Мачовете, в които българските отбори правят 0:0 у дома в първия мач: