ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Нигерия победи Южна Африка с 4:2 след дузпи при 1:1 в редовното време на първия полуфинал от Купата на африканските нации. Нигерийците ще изиграят своя осми финал в турнира, като до момента имат три титли (1980 г., 1994 г., 2013 г.) и четири втори места (1984 г., 1988 г., 1990 г., 2000 г.).

Вилиам Трост-Еконг откри за Нигерия в 67-ата минута, а попадение на Виктор Осимен бе отменено заради засадата в 85-ата минута.

Южна Африка получи дузпа в 90-ата минута, Тебохо Мокоена се разписа от бялата точка и вкара мача в продължения.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Там гол не падна, а докато гледаше ВАР за евентуална дузпа в полза на Нигерия минути преди края, съдията изгони Грант Кекана за груб фаул извън наказателното поле в хода на атаката.

При дузпите Тебохо Мокоена пропусна втория удар за Южна Африка. Двата тима пропуснаха третите си дузпи - Ола Айна за Нигерия и Евидънс Макгопа за ЮАР, за да се стигне до точния удар на Келечи Ихеначо за крайното 4:2 при ударите от 11-те метра.

В другия полуфинал след минути един срещу друг излизат Кот Д'Ивоар и ДР Конго.

19:00 часа Екваториална Гвинея - Гвинея 0:1
22:00 часа Египет - ДР Конго 8:7 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията

На 29 януари (понеделник)
19:00 часа КАБО ВЕРДЕ - Мавритания 1:0
22:00 часа Сенегал - КОТ Д'ИВОАР 4:5 след изпълнение на дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията

19:00 часа Мали – Кот д‘Ивоар 1:2 след продължения, 1:1 в редовното време
22:00 часа Кабо Верде – Южна Африка 1:2 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията